Польща відкидає План Європейського Союзу з перерозподілу мігрантів

Джейкоб Лоуренс «Міграційна серія»Джейкоб Лоуренс «Міграційна серія»

Посол Польщі в Римі відхилила нову угоду про перерозподіл мігрантів серед країн-членів Європейського Союзу, заявивши, що Польща не прийме ніяких мігрантів.

Посол Анна Марія Андерс зазначила, що уряд у Варшаві прийматиме лише тих мігрантів, які поділяють мовні та культурні традиції з польським народом, повідомляє італійська газета Il Giornale.

«ЄС хоче перерозподіляти мігрантів, але ми не змінюємо свою точку зору. Варшава і так вже багато робить. У Польщі є два мільйони українців, багато з яких втекли із зони воєнних дій. Вони добре інтегруються, сприймають нашу мову, традиції та культуру», — сказала Андерс.

Вона наголосила на важливості християнства в Польщі, зазначивши: «Роль християнства — це клей польської нації. І це потрібно поважати».

Il Giornale

Il Giornale

«Майже півстоліття ми не мали можливості вільно демонструвати свої прапори, наші гасла та співати гімн. Тепер у нас є свобода робити це, і не можна вважати нас націоналістами лише тому, що ми пишаємося своєю ідентичністю», — додала вона, маючи на увазі, що країна довгі роки перебувала під владою комуністичного маріонеткового режиму під час «холодної війни».

Минулого місяця п’ять міністрів внутрішніх справ країн-членів Європейського Союзу узгодили угоду ЄС щодо міграції, відому як Мальтійська.

Проект угоди передбачає, що країни прийматимуть новоприбулих мігрантів з Італії та Греції протягом чотирьох тижнів після їх прибуття.

Міністри внутрішніх справ з п’яти країн Європейського Союзу вважають, що нова угода допоможе в управління міграційною кризою та розподілі мігрантів, що прибувають через Середземне море.

«Це перший крок, який об’єднує наші чотири країни під головуванням Фінляндії», — заявив міністр внутрішніх справ Франції Крістофер Кастанер на прес-конференції на Мальті.

Він сказав, що план буде представлений іншим міністром внутрішніх справ 8 жовтня.

Мальта

Мальта

«Цей проект угоди ми внесемо до керівних органів Європейського Союзу в жовтні, і даний проект залишається відкритим для участі  інших країн», — заявила італійський міністр внутрішніх справ Лучана Ламоргезе на прес-конференції на Мальті.

Подробиці плану та того, як буде працювати перерозподіл, не обговорювалися, проте Ламоргезе заявила, що мігрантів планують відправляти до інших країн ЄС протягом чотирьох тижнів після прибуття, повідомляє Reuters.

«Після схвалення країни повинні направляти своїх спеціалістів, одні з яких надаватимуть допомогу мігрантам в місцях їх висадки, а інші організовуватимуть їх переїзд. Нарешті прикордонні країни, які зазнають стресу в зв’язку з міграційними потоками, не залишаться на самоті зі своїми проблемами», — сказано в прес-релізі Міністерства внутрішніх справ та національної безпеки на Мальті.

Агентство ООН щодо біженців заявляє, що в цьому році до Італії, Греції, Іспанії, Кіпру та Мальти морем прибуло понад 57 000 біженців та мігрантів.

Представники Греції та Іспанії, які прийняли десятки тисяч мігрантів та біженців, тобто більше, ніж будь-яка інша країна минулого року, на зустрічі міністрів внутрішніх справ не були присутніми.

Reuters

Reuters

Президент Європарламенту Девід Сассолі заявив, що угода рухається «у напрямку, визначеному Європейським парламентом», вказуючи, що Європа повинна регулювати «перерозподіл шукачів притулку».

Мальтійська угода сприймається як перемога італійського прем’єр-міністра Джузеппе Конте, чий новий лівий коаліційний уряд змінив італійську політику і тепер порти Італії приймають кораблі неурядових організацій (НУО), що займаються незаконним перевезенням мігрантів, яких вони підбирають біля так званої зони пошуку та порятунку поблизу лівійських територіальних вод.

Відкриття італійських портів відбувається після того, як вони рік були закриті з наказу колишнього міністра внутрішніх справ Маттео Сальвіні, який представляв праву партію «Ліга».

Дякуючи політиці Сальвіні, кількість мігрантів, загиблих у Середземному морі різко зменшилася.

Як повідомляла на початку цього року італійська газета La Verità, «метод Сальвіні працює», маючи на увазі посилення прикордонного контролю за його наказом. Маттео Сальвіні наполягав на тому, що відкриті порти сприяють торгівлі людьми та заохочують мігрантів здійснювати небезпечні морські подорожі.

Попередній уряд Маттео Ренці так і не знайшов ніякого рішення, зазначає видання, оскільки він намагався перекласти вирішення проблеми на Європейський Союз і «вмив руки», коли Брюссель абсолютно нічого не зробив для вирішення проблеми.

Маттео Сальвіні

Маттео Сальвіні

«Підтвердженням є те, що після того, як закінчилися роки марної балаканини число прибулих мігрантів зменшилося, можна сказати, що їх прибуття майже припинилося, — заявила газета. — І зі зменшенням кількості мігрантів, що  висадилися на італійський берег, також знизилася смертність».

До того, як вступити на посаду Сальвіні неодноразово звинувачував судна НУО у нелегальному перевезенні африканських мігрантів до Італії та в отриманні фінансування від мільярдера Джорджа Сороса, який всіма засобами намагається збільшити міграцію до Європи.

Вже минулого літа інформаційне агентство Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН) припускало, що з огляду на курс нового правого уряду Італії показники імміграції за рік значно зменшаться, а разом із ними знизиться і кількість загиблих на морі мігрантів.

Насправді, в першій половині 2018 року в Італії спостерігалося вражаюче падіння кількості нових приїздів мігрантів, яких стало приблизно на 80% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Кількість загиблих мігрантів у центральному Середземному морі також значно зменшилась, знизившись з 2558 до 1058 за той самий піврічний період.

Мігранти у Середземному морі

Мігранти у Середземному морі

За даними УВКБ ООН, у Середземномор’ї на морі упродовж 2018 року загинуло 2269 мігрантів, порівняно з 3139 у 2017 році та 5 096 у 2016 році, коли міграція через Середземномор’я до Європи була на піку.

У 2018 році в Італії спостерігається значне падіння кількості прибулих мігрантів у цілому на 23 370, порівняно з попереднім роком, коли їх було 119 379, повідомляє УВКБ ООН.

Зменшення кількості загиблих мігрантів через більш тверду імміграційну політику демонструє, що більш жорстке регулювання імміграції в цих ситуаціях допомагає врятувати життя, незважаючи на помилкові протилежні аргументи, зазначає La Verità.

 

Станіслав Іщенко

Be the first to comment on "Польща відкидає План Європейського Союзу з перерозподілу мігрантів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**