План «Янукович 2.0», або Чи співпрацює Юлія Тимошенко з Кремлем?

«Новий курс України»«Новий курс України»

Коли три місяці тому голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в інтерв’ю Громадському телебаченню повторила основні тези кремлівської пропаганди, це обурило багатьох українців. Вітчизняний Facebook просто розлютився. Навіть ті, хто відкрито не підтримує нинішнього президента України Петра Порошенка, звернули увагу: невизнання Тимошенко факту війни з Росією (за словами Тимошенко, Росія не веде війну проти України) є ганебним явищем для українського політика. Багато політичних опонентів Тимошенко закидають їй співпрацю з агресором.

Підозри у співробітництві Тимошенко та Кремля з’являються регулярно. Інформація надходить із десятків різних незалежних джерел. Це може слугувати доказом того, що в Україні не існує організованої PR-кампанії проти глави «Батьківщини».

У червні 2018 року російське інформаційне агентство ТАСС повідомило, що Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України російському політтехнологу Алєксєю Ситнікову, який є радником Тимошенко. А не так давно в київському офісі «Батьківщини» було помічено колишнього функціонера Партії регіонів Михайла Добкіна в компанії Володимира Грановського, колишнього політолога Віктора Януковича. Обидва вони ніколи не приховували і не приховують своїх проросійських поглядів.

Громадське телебачення

Громадське телебачення

Критики Тимошенко закидають їй, що протягом чотирьох років вона так і не побувала на фронті на Донбасі, не зустрілася ані з бійцями, які там воюють, ані з мешканцями прифронтових регіонів. Не до кінця зрозуміла її роль у справі Надії Савченко. Після арешту Савченко російськими спецслужбами в зоні воєнних дій Тимошенко помістила її на перше місце в партійному списку «Батьківщини» на виборах до Верховної Ради, і підтримала її політичну кар’єру після звільнення з російської в’язниці.

Тимошенко завжди мала зв’язки з Росією — як у бізнесі, так і в політиці. Ще в середині 90-х років, перепродаючи російський газ, вона співпрацювала з тодішнім головою «Газпрому» Ремом Вяхірєвим. З публікацій  у пресі виникає, що то він наполіг на входженні Тимошенко до уряду Віктора Ющенка в 1999 році, і навіть тодішній президент Леонід Кучма не зміг уникнути такого сильного тиску.

З приходом до влади в Росії Путіна Вяхірєв втратив політичний вплив. Тому Тимошенко мусила надати Путіну багато важливих, як політичних, так і економічних, послуг, щоб налагодити хороші відносини з новим російським диктатором.

У 2008 році Тимошенко доклала багато зусиль, щоб не допустити отримання Україною Плану членства в НАТО і навіть вступила у відкритий конфлікт з тодішнім президентом України Ющенком. Через це політики на Заході прийшли до висновку, що українська влада не має єдиної позиції щодо отримання Україною Плану членства в Північноатлантичному альянсі.

Віктор Ющенко

Віктор Ющенко

У серпні 2008 року Тимошенко відмовилася засудити напад Російської Федерації на Грузію. Як Прем’єр-міністр вона перешкодила запровадженню вже підготовленої блокади російських кораблів у севастопольських бухтах Криму українськими військовими кораблями. У результаті російська чорноморська ескадра, яка прибула з Севастополя, обстрілювала грузинські війська з моря.

Укладений у 2009 році газовий договір з Путіним виявився надзвичайно несприятливим для України. Підписуючи цей контракт, Тимошенко витіснила з газового ринку Росії компанію-конкурентку та підтримала Ігоря Сєчина, свого російського газового бізнес-партнера, нинішнього главу «Роснєфть» — російської державної нафтогазової компанії, що працює в нафтохімічній промисловості. Вже після рішення Арбітражного суду в Стокгольмі було підраховано, що цей контракт обійшовся кожній українській родині в понад 61 тис. гривень, тобто біля 2 тис. євро.

Під час прем’єрства Тимошенко банк Путіна — Внєшекономбанк — купив найстаріший український банк — Промінвестбанк. Крім цього, в останні місяці її керування урядом росіяни купили Індустріальний союз Донбасу — одну з найбільших корпорацій України, яка володіє акціями у понад 40 промислових підприємствах в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській областях, в Угорщини та Польщі. Його співвласник Сергій Тарута був спонсором та партнером Тимошенко. Тепер він сподівається стати прем’єр-міністром України, якщо Тимошенко переможе на президентських виборах.

Севастополь

Севастополь

Проте найважче звинувачення полягає в тому, що за погодженням з Кремлем Тимошенко ввела до української політики Павла Лебедєва — російського шпигуна, який згодом став главою Міністерства оборони України і доклав чималих зусиль, щоб знищити українську армію. У 2006 році він пройшов до Верховної Раді з виборчого списку партії БЮТ (Блок Юлії Тимошенко); а в 2012 році, під час правління Януковича, очолював Міністерство оборони України і посилено розпродував військову техніку, не завжди дбаючи про належну ціну. Під час його перебування на цій посаді українська армія втратила залишки своєї боєздатності і тому в 2014 році виявилася безсилою перед «зеленими чоловічками»» Путіна.

Коли Тимошенко відбувала свій термін ув’язнення у Харкові, Путін неодноразово публічно виступав на її захист.

Ймовірно, що співпраця екс-прем’єр-міністра з Кремлем тривала і після Революції Гідності. Заява колишнього прес-секретаря Януковича Ганни Герман, що Тимошенко буде хорошим президентом України, може бути цьому підтвердженням.

Варто відзначити, що 28 лютого 2014 року під час дуже важливого засідання Ради національної безпеки і оборони України Тимошенко закликала не чинити опір росіянам, які окуповували Крим. У 2018 році, в ході переговорів про розміщення миротворців ООН на Донбасі, вона підтримала варіант, запропонований Путіним — розташування миротворців на лінії розмежування, тобто на території України, а не на українсько-російському кордоні, як вимагала українська сторона.

Миротворці ООН

Миротворці ООН

Нині в Україні триває виборча кампанія перед президентськими виборами, які відбудуться в 2019 році. За інформацією ЗМІ, голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко найняла для проведення кампанії американських політтехнологів з компанії «Avenue Strategies Global LLC». Тимошенко провела консультації з експертами Джорджем Бірнбаумом та Владом Галаном. Глава «Батьківщини» підписала угоду з «Avenue Strategies Global LLC» про лобіювання в Сполучених Штатах. Проте Бірнбаум і Галан спеціалізуються у виборчих кампаніях — це випливає з інформації, представленої на веб-сайті їхньої компанії.

Тим не менш, є побоювання, що головним політтехнологом і покровителем Юлії Тимошенко на майбутніх виборах може виявитися Владімір Путін, який  готує для України план під кодовою назвою «Янукович 2.0».

Олесь Рахманний

Be the first to comment on "План «Янукович 2.0», або Чи співпрацює Юлія Тимошенко з Кремлем?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**