YouTube може заплатити мільярди за збирання інформації про неповнолітніх користувачів

YouTubeYouTube

Дії YouTube мусять стати предметом розслідування Федеральної торгової комісії США (FTC). Йдеться про ймовірне порушення конфіденційності неповнолітніх користувачів інтернет-порталу, що, за наявності підтвердження, повинно потягти за собою накладення на YouTube штрафу в десятки мільярдів доларів, — вважають представники неурядових організацій.

Про це пише американський Newsweek.

Читайте також: «У 2017 році Польщу відвідали 10 млн українців»

Скаргу проти YouTube подали 23 організації, що займаються захистом прав громадян (включаючи Центр цифрової демократії (CDD) та Кампанію за дитинство без реклами (CCFC).

Представники організацій звинувачують адміністраторів YouTube (сервіс тепер належить до групи Google), що він — всупереч американські законам — збирає дані про майже 25 млн громадян США і використовує їх для поліпшення методів цифрового маркетингу.

Кампанія за дитинство без реклами

Кампанія за дитинство без реклами

Крім того, представники організацій, що скаржаться на YouTube, звертають увагу, що всупереч запевненням адміністраторів сервісу, які стверджують, що він призначений для осіб, які мають, принаймні, 13 років, YouTube є одним з найпопулярніших сайтів у віковій групі 6-12 років.

Читайте також: «Польські туристи зустріли під Чорнобилем коней Прживальського, які вважаються вимерлими»

Тому, на переконання активістів 23 організацій, YouTube мусить бути покараний відповідно до COPPA (Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті), який забороняє інтернет-сервісам збирання конфіденційних даних про дітей без згоди їхніх батьків.

У скарзі є посилання на конкретні канали — ChuChuTV Nursery Rhymes & Kids Songs, який має 16 млн підписників і LittleBabyBum — з 14,6 млн. Обидва канали транслюють відеоролики, призначені для дітей віком до 13 років. Крім того, рекламодавці, як стверджують заявники, також платять за розміщення своїх матеріалів у розділі «Батьки та сім’я» на YouTube.

Newsweek

Newsweek

«Захист дітей та сімей завжди був нашим пріоритетом. Ми розглянемо скаргу та з’ясуємо, чи є якісь речі, котрі ми можемо покращити», — заявив представник YouTube. Він також наголосив, що YouTube не є дитячим інтернет-сервісом.

Читайте також: «Білий дім звинуватив Росію у масованій кібератаці на Україну»

Джеймс Стейєр, директор Common Sense, який є одним з авторів скарги, стверджує, однак, що YouTube протягом багатьох років знав, що діти дивляться контент на цьому сайті, поміщаючи туди рекламу, призначену для вікової групи до 13 років.

 

Be the first to comment on "YouTube може заплатити мільярди за збирання інформації про неповнолітніх користувачів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**