Welt am Sonntag: Польські підприємства бояться відпливу українців

Welt am SonntagWelt am Sonntag

Німецьким фірмам бракує робочих рук. Законопроект, ухвалений урядом ФРН, має сприяти працевлаштуванню громадян з країн, що не входять до ЄС. Польща побоюється відтоку українців, які можуть спокуситися вищою заробітною платою.

Читайте також: «Німеччина залишається вірною своїй політиці умиротворення російського агресора коштом України»

«Помірний сценарій, який ми вважаємо реалістичним, передбачає відтік 500 тисяч українців з польського ринку праці. У разі песимістичного сценарію втрати будуть вдвічі вищими», — заявив прес-секретар польської Спілки підприємців і роботодавців (ZPP) Якуб Бінковський.

На його думку, з Польщі до Німеччини виїдуть передусім ті українці, які заробляють нижче середнього рівня і не мають сімей. Згідно з аналізом ZPP, українські заробітчани, які добре заробляють, ймовірно залишаться у Польщі.

У ZPP, який об’єднує понад 50 тисяч польських підприємств, побоюються, що після імплементації Закону про міграцію Німеччина буде «без зайвих бюрократичних перешкод визнавати професійну кваліфікацію людей з-поза ЄС, найматиме працівників з цих країн і пропонуватиме їм допомогу у вивченні мови».

ФРН

ФРН

Welt am Sonntag нагадує, що польська економіка «засуджена» до робочої сили з-за кордону. Нині у Польщі мешкають біля двох мільйонів українців, більшість з яких є економічними емігрантами. Польським компаніям бракує рук для роботи, оскільки багато поляків емігрували за кордон. Природний приріст у Польщі становить лише 1,3 і є надзвичайно низьким, — підкреслює журналіст Марсель Лойбехер.

Читайте також: «Німецькі «Ліві» просувають Штайнмайєра у президенти ФРН»

У цій ситуації ZPP вимагає від уряду залучати більшу кількість мігрантів та спростити закон про надання польського громадянства іноземцям.

Минулої середи німецький уряд ухвалив законопроект, метою якого є полегшення з 2020 року приїзду до Німеччини іноземних працівників з країн, які не є членами ЄС. Якщо Бундестаг прийме новий закон, то Біржа праці перестане бути зобов’язаною надавати перевагу громадянам ФРН або інших країн ЄС.

Кваліфіковані працівники зможуть приїздити до Німеччини в пошуках роботи без пропозиції конкретного роботодавця у разі якщо вони зможуть утримувати себе. Іноземцям без кваліфікації надаватиметься шестимісячна віза для пошуку місця роботи. Остання пропозиція поширюється на тих, хто не досяг 25-річного віку та має свідоцтво про закінчення школи й власні засоби для утримання у розмірі 800 євро на місяць.

Заробітчани

Заробітчани

Українці все ще є невеликою групою на німецькому ринку праці. За даними Фонду Бертельсманна, у 2017 році до Німеччини прибуло лише 853 фахівців з України.

Читайте також: «Німецьке місто відмовилося приймати мігрантів»

На даний час у Німеччині налічується 1,2 мільйона незайнятих робочих місць. Брак працівників є однією з найбільших загроз для німецької економіки та процвітання.

Be the first to comment on "Welt am Sonntag: Польські підприємства бояться відпливу українців"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**