«Welt am Sonntag»: Брюссель — європейська столиця шпигунів

ШпигунШпигун

У Брюсселі зараз нараховується кілька сотень китайських та російських шпигунів. Таким чином столиця ЄС стала новим центром спецоперацій в Європі, повідомляє «Welt am Sonntag».

Читайте також: «Голова Європейської Ради не бачить майбутнього для проекту переселення біженців»

За інформацією, яка була надана службами безпеки ЄС, на даний час у Брюсселі діють біля 250 китайських та 200 російських шпигунів. Вони настільки активні, що співробітники Європейської служби зовнішніх справ (EEAS) попереджають дипломатів, котрі проживають у Брюсселі, щоб вони не відвідували певні місця, де можна стати об’єктом спроб вербування з боку спецслужб Китаю та Російської Федерації.

Китайські та російські агенти особливо вподобали два приміщення у неформальному «європейському районі» Брюсселя, де розміщено більшість інституцій Європейського Союзу. Йдеться про ресторан, відомий своїми чудовими стейками та популярну кав’ярню, які розташовані поруч з офісами Європейської комісії та Європейської служби зовнішніх справ (EEAS). При відвідуванні цих закладів дипломати ЄС повинні бути готові до отримання пропозицій про співпрацю з китайськими або російськими спецслужбами. Агенти цих двох країн найчастіше діють під прикриттям дипломатичних або торгових представників.

Брюссель

Брюссель

У Брюсселі, продовжує «Welt am Sonntag», їхня діяльність сприймається як належне. Найбільш «працьовитими» на даний час вважаються агенти Китаю та Росії, але співробітники американських та марокканських спецслужб також не сидять зі складеними руками.

Столиця Бельгії стала одним з найпопулярніших місць у світі для шпигунів через розміщення там штаб-квартир ЄС і НАТО. Раніше подібна розвідувальна діяльність відбувалася у Відні, Женеві та Лондоні.

Читайте також: «В Брюсселі евакуювали людей з будинку Європейської Ради»

Цікаво, що досі було дуже мало інформації про шпигунські скандали у Брюсселі. Винятком є ​​виявлення в 2003 році пристроїв для прослуховування, встановлених у кабінах перекладачів у штаб-квартирі Європейської Ради. Вони керувалися ззовні й дозволяли прослуховувати перемовини членів німецької, британської, іспанської та французької делегацій. У розміщенні цих приладів підозрювали американську та ізраїльську розвідки, але не було знайдено жодних доказів на підтвердження таких припущень.

Рада Європи

Рада Європи

 

 

 

 

Be the first to comment on "«Welt am Sonntag»: Брюссель — європейська столиця шпигунів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**