Washington Post: У 2017 році в США поліцією було вбито понад тисячу осіб

Американські полісмениАмериканські полісмени

У 2017 році в США поліцейські застрелили 987 людей. Якщо порівняти це число з даними за попередні два роки, то стає зрозуміло, що влада так і не вжила заходів для вирішення проблеми застосування сили під час затримання, — пише Washington Post.

Читайте також: «Washington Post: Північна Корея купує технології виробництва біологічної зброї»

Американська щоденна газета опирається на власну базу даних, яка була створена на основі інформації ЗМІ, державних архівів, звітів в соціальних медіа та інших джерел.

У цій базі даних задокументовано всі відомі інциденти, що мали фатальні наслідки через те, що полісмени під час виконання службових обов’язків застосовували вогнепальну зброю. Реєстр був створений в 2015 році, після того як поліція застрелила беззбройного підлітка Майкла Брауна в передмісті Сент-Луїс (штат Міссурі). Потім з’ясувалося, що дані ФБР, в основу яких було покладено лише повідомлення добровільних співробітників, не зовсім відповідали дійсності.

У 2016 році цей проект був удостоєний Пулітцерівської премії.

США

США

Дані показують, що в 2017 році від рук співробітників поліції загинули 987 осіб, трохи більше, ніж в попередньому році (відповідно, 963 в 2016-му і 995 в 2015 році). Більше однієї третини жертв були розстріляні під час спроби втечі від офіцерів поліції. Три з п’яти жертв мали при собі зброю. Майже всі жертви — це чоловіки, більше третини — мали менше 30 років. Майже половину застрілених становили білі, 1/5 — негри.

Читайте також: «Washington Post: Рішення Трампа доозброїти Україну — правильне»

Washington Post у редакційному коментарі зазначає, що майже чверть жертв (236 осіб) мала проблеми з психікою. Це, у свою чергу, означає, — наголошує газета, посилаючись на дані Treatment Advocacy Center, — що ризик бути застреленим під час інциденту з участю поліції збільшується в 16 разів у випадку якщо полісмени мають справу з людьми із психічними розладами.

З іншого боку, зазначає газета, на поліцію «несправедливо скинуто відповідальність за взаємодію з людьми, що перебувають у стані психічної кризи». Вона наводить приклад 15-річного юнака, який страждав на депресію та, скоріше за все, для здійснення самогубства спровокував полісменів на збройне протистояння і був застрелений.

Washington Post

Washington Post

Читайте також: «Washington Post: Порошенко — перешкода для реформ в Україні»

Тому розширення діяльності служб охорони психічного здоров’я може зменшити кількість потерпілих, а також покращити підготовку офіцерів та груп допомоги у справах людей з обмеженими можливостями, — підкреслює газета.

Be the first to comment on "Washington Post: У 2017 році в США поліцією було вбито понад тисячу осіб"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**