Washington Post: Рішення Трампа доозброїти Україну — правильне

Washington PostWashington Post

«Протитанкові ракети та снайперська зброя, які США вирішили постачати в Україну, напевно не зупинять нового російського наступу на Донбасі, але змусять Москву двічі подумати про такий крок», — пише Washington Post (WP).

Читайте також: «Подивіться на обличчя героїв – Washington Post присвятив шпальту воїнам АТО»

У редакційній статті WP зазначає, що рішення про доозброєння України, хоча було прийняте після тривалого вагання, але в потрібний момент — після раптового посилення агресії з боку проросійських сепаратистів на Донбасі, що, скоріш за все, спричинене майбутніми президентськими виборами в Росії.

«Це важливе застосування принципу «мир через примус» Рональда Рейгана, який підтримує президент США Дональд Трамп. Якщо в Україні має коли-небудь запанувати мир, а відносини між США і Росією — поліпшитися, то Путін передусім повинен зрозуміти, що агресивні дії, здійснювані його країною в Україні або в кіберпросторі зустрінуть опір і потягнуть за собою відчутні витрати для Москви», — підкреслює газета.

Прапор США

Прапор США

WP вважає, що, хоча кількість зброї для України не така велика, проте важлива її роль як «компенсатора прогалин», який усуває слабкі місця в обороні української держави: «На лінії оборони снайперський вогонь — це щоденна загроза для українських солдатів, які тепер зможуть використовувати снайперську гвинтівку моделі M107A1, щоб зрівняти свої шанси в бою. Протитанкові ракети Javelin можуть знищувати російські танки в разі нового наступу, змушуючи Кремль брати до уваги потенційні жертви серед російських солдатів».

Читайте також: «Washington Post: Порошенко — перешкода для реформ в Україні»

Рішення адміністрації Трампа є поворотом на 180 градусів від поведінки його попередника, Барака Обами, який заявляв, що поставки зброї в Україні лише призведуть до подальшої ескалації з боку Росії. Тим часом, «попередня реакція Москви була стримана. МЗС Росії, як передбачалося, опротестувало це рішення, але Путін нічого не сказав. Обмін військовополоненими на Донбасі пройшов без інцидентів», а міністри закордонних справ Росії і США в телефонній розмові погодилися, що слід продовжувати перемовини про мирне врегулювання конфлікту», — зазначає WP.

Фото українських бійців

Фото українських бійців

Після того, як закінчаться «потьомкінські шоу» з нагоди президентських виборів у березні, Путін «може мати підстави подумати над тим, щоб обмежити свої втрати» на Донбасі. Якщо він дійсно хоче поліпшити відносини з Заходом, то матиме таку можливість. Якщо ні, то добре, що Україна матиме засоби, щоб захистити себе», — підсумовує Washington Post.

Читайте також: «Washington Post: Північна Корея купує технології виробництва біологічної зброї»

 

 

 

Be the first to comment on "Washington Post: Рішення Трампа доозброїти Україну — правильне"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**