Washington Post: Порошенко — перешкода для реформ в Україні

Washington PostWashington Post

Президент України Петро Порошенко, який обіцяв боротися з корупцією, є основною перешкодою для реформ в цій країні, — пише Washington Post (WP). Його конфлікт із колишнім президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі найбільше тішить президента Росії Владіміра Путіна.

Читайте також: «Порошенко дав інтерв’ю The Wall Street Journal»

«Минулотижнева «вулична вистава» у Києві за участі Саакашвілі, грузинського політика, який зараз є лідером української опозиційної партії «Рух нових сил» лише звернула увагу на те, що урядування Порошенка замість того, щоб покласти край всеохопній корупції, яка поширюється в Україні з моменту проголошення незалежності в 1991 році (як він обіцяв) стало головною перешкодою для реформ», — пише WP.

За словами редакції вашингтонської газети, «Порошенко робить все можливе, щоб ув’язнити або депортувати свого колишнього союзника (Саакашвілі) і постійно зазнає поразок через демонстрацію прихильників Саакашвілі та, останнім часом, рішення суду».

Як ми читаємо в коментарі, поліція переслідує Саакашвілі, а прихильники Порошенка проводять агітаційну кампанію проти парламентарів, які вимагають реформ та проти створеного за підтримки Заходу Національного Антикорупційного бюро України (НАБУ).

Петро Порошенко

Петро Порошенко

«Сильні голоси спротиву з боку Європейського Союзу, Держдепартаменту (США) і Міжнародного валютного фонду загальмували цей наступ, — пише WP. — Але видається, що Порошенко вважає, що ані західні лідери, ані українці, які повалили владу останнього вкрай корумпованого президента Віктора Януковича, не притягнуть його (Порошенка – Глобал Аналітик) до відповідальності через нинішній тупик у конфлікті на сході України з сепаратистами, що підтримуються Росією».

Читайте також: «Банк Порошенка і Кононенка втричі збільшив прибуток»

У редакційному коментарі газета пише, що доти, поки Україна не очистить свої установи і надалі рішуче не висловить своє бажання будувати правову державу, вона буде дуже схильна до впливу російських диверсій. «А оскільки так є, то очевидна оборона давньої корумпованої системи з боку Порошенка збільшує серед громадської думки підтримку для Росії та репрезентантів її інтересів», — пише WP.

«Звичайно, ніхто не тішиться виставами за участю Саакашвілі більше, ніж Путін, який, проливаючи крокодилячі сльози, сказав в четвер, що йому сумно дивитися на це», — говорить WP.

Саакашвілі серед своїх прихильників

Саакашвілі серед своїх прихильників

За словами редакції американської газети, США та Європейський Союз мають значні можливості чинення тиску на Порошенка, який зацікавленій в американській зброї та членстві в ЄС. «Вони повинні наполягати, щоб Порошенко припинив атаки на слідчих, які борються проти корупції, і створив спеціальний антикорупційний суд». «У той же час український лідер міг би зробити сам собі послугу і припинити переслідувати Саакашвілі. Ця кампанія може тільки допомогти грузину у втіленні його невдалої мрії, щоб стати лідером революції або мучеником», — робить висновок WP.

Читайте також: «Рошен», якого ніяк не може позбутися Порошенко, будує нові потужності під Києвом»

4 Comments on "Washington Post: Порошенко — перешкода для реформ в Україні"

  1. Очманілий | 16/12/2017 at 20:42 | Ответить

    Порошенко став настілький токсичний,що становить загрозу державності України.

  2. Арештуйтє закордонні рахунки всіх олігархів, а потім і їх хозяїв і реформи підуть. Чи розуму і бажання не хватає в МВФ,США,ЄЕ?Наказувать 95% зомбірованих терпіл,не видачючи кредітов(ідіотізм) уже за одне тепло необхідно отдать пів пенсії, а вони хотять піднять тарифи ще на 20%!

  3. Олександр | 22/12/2017 at 20:07 | Ответить

    Тільки питання — а хто це зробить? Це можуть зробити тільки націоналісти, якщо прийдуть до влади.

  4. Олександр | 22/12/2017 at 20:14 | Ответить

    Якби все було так просто. Поміняв Порошенка — і пішли реформи. Насправді все складніше. Проблема не в особистості Порошенка, проблема в системі, державній ідеології — лібералізму. Лібералізм у всьому світі знаходиться в стані кризи, а в Україні — він дав швидкі і дуже негативні результати. А тому реформуванню не підлягає. В Україні в принципі неможливі реформи без зміни суспільного ладу. І кого тне вибирай президентом, якщо це буде ліберал, ніякі реформи не підуть. Потрібен поворот державного курсу вправо. Повернення до традиційних цінностей. А це можуть зробити тільки націоналісти.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**