«Times»: Рада Європи зрадила свою місію із захисту прав людини

«Times»«Times»

Британська «The Times» розкритикувала Раду Європи за рішення відновити право голосу Росії в Парламентській асамблеї, звинувативши інституцію у відмові — в обмін на російські платежі до бюджету — від контролю за дотриманням прав людини.

Читайте також: «Друзі Путіна» та їхня діяльність на Заході»

Видання нагадало, що 70 років тому британський прем’єр-міністр У. Черчилль похвалив РЄ за здатність піддати порушення прав людини «оцінці цивілізованого світу» і притягнути до відповідальності «закриті та корумповані режими».

«Times» заявила, що Рада Європи «зрадила свою місію», вирішивши повернути Росії право голосу.

«Призупинення права голосу було однією з серії санкцій (за анексію Криму – Глобал Аналітик) і можна побоюватися, що повторне прийняття Москви може призвести до скасування інших заходів впливу. Нічого з того, що Росія робила, починаючи з 2014 року — дестабілізація східної України, збиття цивільного літака, отруєння мирного населення в Солсбері та спроби впливати на вибори — не виправдовують цю ганебну реабілітацію», — пише видання.

У той же час газета відхилила позицію тих правозахисних організацій, які стверджували, що поновлення російського членства в РЄ уможливлює боротьбу з деякими «політизованими і корумпованими судовими рішеннями», прийнятими в Росії.

Українська делегація

Українська делегація

Читайте також: «Угорщина відкрила російським шпигунам двері в ЄС»

«Інституція, яка отримала мандат на підтримку громадянських прав і обов’язків щодо верховенства права, закріплених в Європейській конвенції з прав людини, має більш широкі обов’язки. А як щодо прав України, яка все ще страждає від дій Росії? Як ми можемо дбати про продуктивний діалог з російським урядом, який відкрито сміється над критикою вбивств і диверсій?», — риторично запитує газета.

«Times» вважає, що РЄ «відмовилася від своєї ролі лідера у дотриманні прав людини» через фінансові питання, оскільки російські внески складають біля 10% бюджету цієї установи. «Що б там не казали, а РЄ просто себе продала», — пише британське видання.

Голосування за відновлення права голосу Росії було результатом прийняття декларації Комітетом міністрів Ради Європи 17 травня в Гельсінкі, що всі держави-члени мають право брати рівну участь у роботі Комітету міністрів та Парламентської асамблеї, — двох статутних органів Ради Європи.

Засідання ПАРЄ

Засідання ПАРЄ

За цю заяву проголосували 118 парламентаріїв з країн-членів, 62 — проти, а 10 — утрималися. Україна виступила проти декларації, оскільки це невиправдана поступка Росії. Згодом делегації Польщі, Естонії, Литви, Латвії, України, Грузії та Словаччини залишили засідання Асамблеї.

Читайте також: «New York Times: Країна-ізгой Владіміра Путіна»

Рада Європи була заснована 5 травня 1949 року в Лондоні 10 країнами, серед яких: Бельгія, Данія, Франція, Нідерланди, Ірландія, Люксембург, Норвегія, Швеція, Велика Британія та Італія. Вона займається питаннями захисту та просування прав людини, принципів парламентської демократії та верховенства права. Організація включає 47 країн, а Росія є її членом з 1996 року. Штаб-квартира Ради Європи знаходиться в Страсбурзі.

Be the first to comment on "«Times»: Рада Європи зрадила свою місію із захисту прав людини"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**