The Jerusalem Post: Розпочалася відкрита війна з Іраном

Зруйнована СиріяЗруйнована Сирія

Конфлікт між Ізраїлем та Іраном продовжується протягом багатьох років, але недавні події — збиття ізраїльтянами іранського безпілотника та знищення ізраїльського F-16 The Jerusalem Post вважає початком відкритої війни. Газета називає ізраїльські нальоти на іранські та сирійські цілі «відкритою ареною потенційно більш широкого конфлікту, який вибухне, якщо Іран продовжуватиме посилення своєї присутності у Сирії».

Читайте також: «Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії»

Позавчора ситуація на ізраїльському кордоні серйозно погіршилася внаслідок описаних подій. У своєму виступі прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що «Іран нахабно порушив суверенітет Ізраїлю», і що «Ізраїль вказує на відповідальність Ірану і його сирійських господарів за нинішню агресію».

Знищення ізраїльського винищувача сирійськими ППС відбулося після того, як ізраїльське командування відправило у Сирію ескадрилью F-16, завданням якої було бомбардування іранських мішеней на сирійській території. «Ворожа ізраїльська одиниця сьогодні на світанку здійснила новий акт агресії проти однієї з військових баз в центральному регіоні країни, наша ППС намагалася перешкодити цьому і відкрила вогонь по літакам», — повідомило анонімне джерело в сирійській армії, не розкриваючи подробиць.

Іран

Іран

Тим часом представник Міністерства закордонних справ Ірану спростував інформацію про іранський дрон над Ізраїлем, а також про причетність Ірану до падіння F-16. Він назвав такі звинувачення «абсурдними». «Іран лише дає військові поради Сирійській державі», — сказав офіційний представник МЗС Ірану Бахрам Касемі, якого цитує іранське державне телебачення.

Читайте також: «Гірська цитадель — Іран»

Іран, який разом з Росією є головним союзником сирійського режиму у громадянській війні, заявляє, що не має наміру виводити свої сили, хіба що про це попросить влада в Дамаску. Тегеран також підтримує інші формування, котрі допомагають силам сирійського режиму.

«Це відкрита війна, — пише The Jerusalem Post, коментуючи вчорашні події. «Кілька років тому іранці прийшли на допомогу Башару Аль-Асаду і разом з Росією забезпечили його виживання. Проблема полягає в тому, що вони не пішли. Незважаючи на те, що Асад на даний час контролює більшу частину Сирії, Іран як і раніше залишається там і намагається забезпечити ще більшу присутність. Вчора ми побачили, що він рішуче налаштований це зробити», — читаємо в газеті.

Геополітична шахівниця

Геополітична шахівниця

Читайте також: «В Ірані протестувальники намагаються захоплювати військові бази»

Автор пише, що майбутнє конфлікту в багато в чому залежить від Росії, з якою Нетаньяху намагається встановити хороші стосунки, і яка, тим не менш, виступає в конфлікті на боці Ірану та Сирії. Однак він зазначає, що хоча Путін допускає наявність іранської присутності в Сирії, але досі не погодився на створення великих іранських баз поблизу ізраїльського кордону.

Be the first to comment on "The Jerusalem Post: Розпочалася відкрита війна з Іраном"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**