Sunday Times: Велика Британія моделює можливе протистояння з Росією

Sunday TimesSunday Times

Британські військові провели моделювання на випадок конфронтації з Росією. Командування стурбоване тим, що Велика Британія має обмежені можливості реагування на російську агресію, за винятком використання ядерної балістичної ракети Trident, — повідомляє Sunday Times.

Читайте також: «У Великій Британії зростає підтримка другого референдуму в справі Brexit»

Газета розповіла, що таку пропозицію було висунуто на одній із щотижневих нарад, присвячених зростанню загрози конфронтації з Москвою. Після проведення серії військових ігор було зроблено висновок, що необхідно зміцнити військовий потенціал у кіберпросторі, щоб в разі ворожих дій з боку РФ мати можливість відповісти, наприклад, атакою по енергосистемі в Москві.

Як було відзначено, розробка більш широкого діапазону варіантів дій може дати Британії більше часу на реакцію в разі настання розглянутих сценаріїв російської агресії. Наприклад, це може бути напад на один з балтійських островів, що належать Естонії, щоб перевірити єдність НАТО у справі захисту всіх членів Альянсу; інтервенція в Лівії, щоб викликати нову хвилю міграції до Європи або використання нерегулярних сил (таких, які були застосовані при анексії Криму) для одноразового нападу на британських солдатів.

У той же час Sunday Times зазначив, що цими вихідними 5,5 тис. британських солдатів взяли участь в найбільших за останнє десятиліття військових навчаннях, спрямованих на підвищення бойової готовності на випадок конфронтації з Росією.

Британські солдати

Британські солдати

Маневри, вартість якого оцінюється в більш ніж 100 мільйонів фунтів стерлінгів, проводяться в пустелі в Омані і в них беруть участь 200 бронемашин, шість бойових кораблів і вісім винищувачів Typhoon, які грають роль противника полку Household Cavalry, що використовує, між іншим, російські танки Т-72.

Читайте також: «Британія збільшує військову присутність в регіоні Арктики»

Sunday Times зазначила, що маневри проводяться заледве через кілька днів після розкриття спецслужбами Нідерландів та Великої Британії операцій за участю чотирьох агентів російської військової розвідки ГРУ, які намагалися зірвати міжнародне розслідування в справі замаху на вбивство у березні колишнього полковника ГРУ Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії.

Високопоставлене військове джерело попередило Sunday Times, що «Росія буде продовжувати спроби підірвати західну демократію». Воно вказало, що росіяни «ймовірно, не зважаться на звичайну війну, але, наприклад, на островах біля узбережжя Естонії можуть перевірити готовність НАТО реалізувати гарантії безпеки, які випливають зі статті 5 Вашингтонського договору».

Лондон

Лондон

«А якщо вони потоплять наш авіаносець з ядерною ракетою, якою має бути наша відповідь? Ми не маємо ніякого вибору між потоплення їхнього підводного човна і скиданням атомної бомби на північ Камчатки, — сказало джерело. — Тому такою важливою є активність у кіберпросторі: можна  атакувати і вимкнути електрику в Москві, щоб показати їм, що те, що вони роблять, є неправильним».

Читайте також: «Через Brexit знизилася привабливість Британії як ринку праці для іноземців»

Атака на Скрипалів на території Великої Британії викликала одну з найбільших дипломатичних криз у британсько-російських відносинах після закінчення холодної війни і призвела до вигнання більше 150 російських дипломатів із західних країн, включаючи США і більшість країн ЄС.

Be the first to comment on "Sunday Times: Велика Британія моделює можливе протистояння з Росією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**