Глава німецьких лібералів Крістіан Лінднер вважає анексію Криму «постійним тимчасовим» явищем

Sueddeutsche ZeitungSueddeutsche Zeitung

Sueddeutsche Zeitung розкритикував німецького політика Крістіана Ліндера за пропозицію трактувати анексію Криму як «постійне тимчасове» явище, яке не повинно блокувати контакти з Росією. Якщо буде сформовано коаліційний уряд ХДС/ВДП, то Лінднер може стати главою МЗС Німеччини.

Читайте також: «Спільна європейська армія: мрії та реальність»

Голова Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер виступив у суботу за поліпшення відносин з Росією, і висловив стурбованість тим, що ситуація з Кримом стане «постійною тимчасовою».

В інтерв’ю, опублікованому в газеті групи Funke Mediengruppe, Лінднер сказав, що Захід повинен надати президентові Росії Владіміру Путіну пропозиції, які б йому дозволили змінити поточну політику «без втрати обличчя». На думку Ліндера, ситуацію в Криму «потрібно буде розглядати як постійно тимчасову».

Конфлікт навколо Криму, на його думку, необхідно «інкапсулювати», щоб бути в змозі досягти прогресу в інших областях. Він додав, що санкції проти Росії не повинні застосовуватися до повного виконання Мінських угод із врегулювання конфлікту на сході України. Позитивні «етапні кроки» мають винагороджуватися поступовим зняттям санкцій, — вважає глава ВДП.

Коментатор Sueddeutsche Zeitung Деніель Бресслер звинуватив Лінднера, що він своєю заявою в дискусії про санкції поглиблює хаос, який служить тільки одній людині — Путіну.

Крістіан Ліндер

Крістіан Ліндер

За словами Бресслера, російський президент не очікував різкої реакції Заходу на анексію українського Криму, вважаючи, що як і війна в Грузії вона не призведе до погіршення відносин із Заходом. Щодо цього питання також не було єдності між США та ЄС. «Президенту Росії залишається тільки сподіватися, що єдність Заходу зруйнується, і обґрунтування санкцій зникне в результаті того, що зменшуватиметься їх підтримка серед мешканців Європи», — пише автор.

Читайте також: «Німеччина залишається вірною своїй політиці умиротворення російського агресора коштом України»

«Багатообіцяючим початком» змін в підході до санкцій в Москві вважають, на думку Бесслера, полеміку про нові американські санкції. Закон про санкції «унеможливлює для президента Дональда Tрампа особливі відносини з Москвою, але також передбачає можливість карати європейські компанії», — говорить коментатор.

Бресслер зазначає, що санкції проти Росії засновані на «простому принципі»: «Вони були введені як відповідь на ситуацію, якої не можна було прийняти, і будуть зняті, коли ця ситуація закінчиться».

Оглядач Sueddeutsche Zeitung закидає Ліндерові, що той не відрізняє санкцій, накладених на Росію через анексію Криму від набагато болючіших санкцій, пов’язаних зі збройним конфліктом на Донбасі. Реалізуючи пункти Мінських угод, Росія може добитися скасування цих санкцій, — зазначає Бресслер.

Окупований Крим

Окупований Крим

«Пропонуючи, щоб Захід зробив перший крок, забезпечивши тим самим вихід з глухого кута, учасники виборчої кампанії на кшталт Лінднера чинять необачно або навмисно на користь Путіна», — попереджає Бресслер. «Санкції не містять в собі агресії. Це поміркована реакція на російську агресію проти сусідньої країни і служать для захисту українського суверенітету. І не тільки це. Вони дають зрозуміти, що порушення кордонів в Європі не залишиться без наслідків», — підсумовує журналіст.

Нині ВДП є в Німеччині позапарламентською партією, оскільки в 2013 році вона програла вибори. Нещодавні дослідження показують, що після виборів 24 вересня ліберали увійдуть до Бундестагу з результатом біля 8%. На думку експертів, цілком можливе формування коаліційного уряду християнських демократів ХДС/ХСС з ВДП на чолі з Ангелою Меркель. У цьому випадку Лінднер матиме хороші шанси зайняти пост міністра закордонних справ.

Читайте також: «У США припустили, що Німеччина може повернути собі Кенігсберг (Калінінград)»

Be the first to comment on "Глава німецьких лібералів Крістіан Лінднер вважає анексію Криму «постійним тимчасовим» явищем"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**