Stratfor: Росія відвертається від Заходу і створює мережу альянсів

StratforStratfor

Обкладена санкціями Росія відвертається від Заходу, шукаючи нових альянсів та зон впливу. На долю санкцій США, спрямованих проти Кремля вплине розслідування втручання у вибори в цій країні. Якщо санкції збережуться, Москва відповість загостренням напруженості, — пише Stratfor.

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

Росія, ізольована ЄС та США, намагається здобути зони впливу в Азії, арабських країнах та Венесуелі, а оскільки причини конфлікту із Заходом, такі як втручання в Україні або зміцнення російської військової присутності на східних кордонах НАТО, не зникнуть, це буде тенденція, яка  визначатиме нову політику Кремля, — прогнозує американський аналітичний центр.

Ситуація зміниться, якщо ЄС та США відмовляться від санкцій, накладених на Росію. Розслідування втручання у вибори 2016 року може вплинути на результати виборів наступного року в Італії та в США

Проте євроскептичні, проросійські групи як і раніше мають невеликі шанси виграти вибори в Італії, і багато близьких радників президента Дональда Трампа виступають проти більш тісних зв’язків з Росією.

Однак якщо США не скасують обмеження або вирішать надавати Україні летальну зброю, що відстоює частина адміністрації Трампа, то Росія може нагнітати конфлікт на сході України або відповість на це створенням напруги в якійсь іншій області. «Безвихідь у стосунках Заходу з Росією розвивається (…). Але ця напруга в майбутньому році не зникне (…). І, мабуть, не буде прориву», — попереджає Центр.

Зруйнована Сирія

Зруйнована Сирія

Кремль шукає інших партнерів. «Росія розвиває економічні відносини з Китаєм та арабськими державами і, водночас, збільшує свою діяльність в тих куточках світу, якими дуже цікавляться США та ЄС, а саме — Сирія та Північна Корея», — говорить Stratfor.

Читайте також: «Північна Корея розірвала дипломатичні контакти з США через санкції»

Ці заходи насправді серйозно розширили вплив Росії на Близькому Сході та в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Наступним кроком Кремля буде «зміцнення стратегічних відносин» в таких регіонах, як Афганістан, Венесуела та Лівія, — попереджає Центр.

Спочатку здавалося, що Росія втрутилася «поза традиційною сферою інтересів (…), щоб зміцнити свої позиції в переговорах з США» у питаннях, що стосуються санкцій. Але, як стверджує Stratfor, тепер ці нові відносини або сфери впливу — не просто елемент стратегії переговорів.

«Насправді Москва дуже серйозно зацікавлена цими регіонами в політичній, економічній, а також безпековій сфері. Намагання налагодити відносин із Заходом вже не є тим, що визначає зовнішню політику Росії», — підсумовує Центр.

Слід очікувати, що напруженість у відносинах з США і ЄС не зникне, а може навіть посилитися в 2018 році, але це суперництво «буде тільки одним з багатьох вимірів і пріоритетів» зовнішньої політики Кремля, — ​​прогнозує Stratfor.

Геополітична шахівниця

Геополітична шахівниця

У липні президенти Росії та Китаю, Владімір Путін та Сі Цзіньпін, зустрілися в Москві та оголосили, що російсько-китайські відносини знаходяться в «найкращій точці в історії». Путін підкреслив, що позиції Москви та Пекіна у всіх основних міжнародних питаннях збігаються і будуть предметом постійних консультацій у майбутньому.

Читайте також: «Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії»

У понеділок Росія та Китай почали спільні штабні навчання. Як повідомляє Міністерство оборони Китаю, навчання передбачають зміцнення військової співпраці обох країн та «забезпечення балансу сил у Азійсько-Тихоокеанському регіоні».

Be the first to comment on "Stratfor: Росія відвертається від Заходу і створює мережу альянсів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**