Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії

StratforStratfor

Падіння так званої Ісламської Держави (ІД) недостатньо для мирного врегулювання складного сирійського конфлікту, — наголошує американська приватна розвідувально-аналітична компанія Stratfor. За словами її аналітиків, цілі США у Сирії полягають у сприянні політичній реформі, підтримці курдів та зменшенні ролі Ірану.

Читайте також: «Stratfor розповів про проблеми з фінансуванням російської армії»

«Поразка спільного ворога, втрата ним своєї території та бойових можливостей може посилити деякі глибоко закорінені розбіжності між основними сторонами сирійського конфлікту», — наголошує Stratfor. На думку компанії, «майбутнє Сирії все ще темне», і в цій країні присутні інтереси багатьох світових держав, що значно ускладнює проведення мирних переговорів.

Як зазначає Stratfor, переговорна позиція США в Сирії залежить від трьох проблем у цій країні: «глибокі політичні перетворення, значна роль курдів та зменшення іранського впливу». Аналітики зазначають, що ці цілі відрізняються від цілей інших «ключових гравців», і «з усіх сторін конфлікту парадоксально наближені до російських».

Stratfor нагадує, що Москва узгодила з США відкликання іранських військ з так званої «деескалаційної зони поблизу Голанських висот в Дара (південна Сирія). Він також зазначає, що Росія «визнає роль курдів у післявоєнній Сирії».

Stratfor відзначає, однак, що «слід розуміти межі подібності американо-російських позицій» стосовно Сирії, що включає в себе «політичну реформу» і «межі іранської присутності».

Зруйнована Сирія

Зруйнована Сирія

Читайте також: «Stratfor: Путін дуже прагне скасування санкцій ЄС»

Stratfor цитує нещодавній виступ міністра оборони США Джеймса Маттіса, який оголосив про те, що американські війська залишаться в Сирії, «щоб не допустити відродження» радикальних груп. Проте він не згадав, що армія США в Сирії «також запобігатиме зростанню впливу Ірану в регіоні».

Вашингтон, на відміну від інших сторін сирійського конфлікту, розглядає перемогу над джихадистами як пріоритетну. Підкреслюючи рішучість США в боротьбі з ІД, Stratfor відзначає, що у війні проти ісламістів американці підтримали Сирійські демократичні сили (SDF), очолювані курдами, навіть за рахунок «стратегічних відносин з Туреччиною».

Анкару і Вашингтон, союзників по НАТО, розділило курдське питання, а «Туреччина намагається співпрацювати з Росією (що не подобається США) головним чином шляхом переговорів в Астані», — йдеться в аналізі.

Як зазначає Stratfor, турецько-російська дружба не є безумовною, і Москва, ймовірно, не виведе свої війська з контрольованого курдами регіону Афрін в Сирії і продовжуватиме «блокувати турецькі дії». Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив 13 листопада, що якщо США і Росія «щиро вважають, що немає військового вирішення» конфлікту, то вони повинні вивести свої війська з Сирії.

Геополітична шахівниця

Геополітична шахівниця

Ситуацію в Сирії ускладнюють повстанці, які дотепер «не виявили бажання припинити бої». «Також стурбований зростанням значення Ірану Ізраїль, який «погрожує збільшенням інтенсивності нальотів», — зазначив центр. Поєднання всіх цих чинників показує, що досягнення значного прогресу на шляху до миру за допомогою продовження переговорів є малоймовірним», — підсумовує він.

Читайте також: «Директор Stratfor: Росія набагато слабша, ніж ми звикли вважати»

Be the first to comment on "Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**