Stratfor: Британія може вдарити по російській економіці

StratforStratfor

Сполучене Королівство може відповісти на отруєння Сєргєя Скріпаля, утруднивши життя еліті РФ, наприклад взяти на приціл російську економіку і потрясти її, оскільки через Лондон проходять брудні гроші росіян, — пише американський розвідувальний центр Stratfor.

Читайте також: «Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії»

Багато хто з найбагатших росіян має нерухомість у Великій Британії, а деякі з їхніх компаній навіть розмістили там свої штаб-квартири. «За словами колишнього керівника російського Центрального банку Сєргєя Ігнатьєва, через британський ринок щорічно проходить близько 20% від десятків мільярдів доларів, які виводяться з Росії», — пише Stratfor.

«Сполучене Королівство може скористатися цими фактами, взявши на приціл російську еліту на своїй території, що створить шок для неї та її бізнесу», — вважають співробітники Stratfor.

«Велика Британія є трансмісійним ременем для російських грошей, і хоча фінансовий крах Росії в останні роки призвів до відтоку частини російського бізнесу з Лондонської фондової біржі, проте, як і раніше, в її списку є такі гіганти, як «Газпром» або оператор російського зв’язку «Мегафон», — нагадує Stratfor.

Геополітична шахівниця

Геополітична шахівниця

«Якщо Лондон візьметься за російські грошові потоки або заморозить діяльність російських компаній, то зможе завдати шкоди російській економіці», — зазначає Центр.

Читайте також: «Stratfor: Путін дуже прагне скасування санкцій ЄС»

Проте, на думку Stratfor, Сполучене Королівство може бути самотнім у своїх спробах покарати Москву. Хоча Європейський Союз засуджує Кремль за напад на Скріпаля, але одностайну підтримку нових санкцій — більше того, запропонованих Лондоном  — може бути важко отримати.

Москва вже звикла до того, що в найближчому майбутньому їй доведеться давати собі раду із західними економічними санкціями, і вона вже навчилася ізолювати свою економіку від їх наслідків.

При цьому Stratfor попереджає, що заходи проти Кремля та його реакція «відновлять динаміку холодної війни».

Сєргєй Скріпаль з дочкою

Сєргєй Скріпаль з дочкою

У попередньому аналізі кризи, спровокованої нападом на колишнього подвійного шпигуна, Stratfor зазначив, що теракт був виконаний так, «ніби ті, хто його здійснив хотіли залишити візитну картку; росіяни «прагнуть, щоб світ знав, хто стоїть за вбивством».

Читайте також: «Stratfor: Росія відвертається від Заходу і створює мережу альянсів»

«Росія таким чином нагадує своїй агентурі, що зраджувати Кремль є згубним. І навіть якщо їм вдасться виїхати з РФ, західні спецслужби не зможуть їх захистити. Довгі руки російської розвідки наздоженуть і вб’ють їх та їхні родини», — резюмує Stratfor.

Be the first to comment on "Stratfor: Британія може вдарити по російській економіці"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**