Reuters: Серед росіян, які цього року загинули в Сирії, були найманці

Військовий конфлікт в Сирії триває з 2011 рокуВійськовий конфлікт в Сирії триває з 2011 року

Кореспондент Reuters в Москві повідомляє, що з офіційного документа, якого йому вдалося отримати виникає, що за перші дев’ять місяців поточного року в Сирії загинув щонайменше 131 російський громадянин, і що серед загиблих були найманці.

Читайте також: «МВФ — допомога чи кабала?»

Агентство посилається на розмови з сім’ями та друзями загиблих та представниками місцевої влади.

Reuters повідомляє, що цей документ — свідоцтво про смерть, видане російським консульством в Дамаску 4 жовтня. Воно має номер 131 у верхньому правому куті. Загиблим є 36-річний чоловік, а причиною смерті вказується «обгорання тіла». Він був убитий 28 вересня в провінції Хомс, де точилися важкі бої між войовничими ісламістами та силами президента Сирії Башара Асада.

За даними агентства, росіяни-найманці гинуть в боях на боці сил Асада, оскільки Росія є союзником сирійського режиму.

Сирійські повстанці

Сирійські повстанці

Reuters відзначає, що Москва заперечує, що в Сирії воюють російські найманці. Російська сторона хоче представити своє військове втручання в Сирії як успішну миротворчу місію з мінімальними втратами. Агентство додає, що її кореспонденту не вдалося отримати коментарі від російської влади. Прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков написав в заяві для Reuters: «У нас немає інформації про осіб, які відвідують Сирію» і додав, що на цьому «питання закрите».

Читайте також: «Іранський воєначальник в Дамаску закликає протистояти Ізраїлю»

Офіційно в цьому році в Сирії загинули 16 російських військовослужбовців, — пише Reuters, і вказує на те, що набагато більше число жертв може зашкодити іміджу Путіна за кілька місяців до президентських виборів в Росії.

На підставі інтерв’ю з родичами і друзями росіян, які загинули цього року в Сирії, а також — з представниками органів влади в містах, з яких вони походили, за оцінками Reuters, серед загиблих було 26 найманців. Агентство додає, що російська влада не опублікувала в нинішньому році жодної інформації про жертви серед російських громадян, які беруть участь у війні в Сирії.

Читайте також: «Ісламську Державу майже витіснили із сирійського міста Ер-Ракка»

Мапа Сирії

Мапа Сирії

Be the first to comment on "Reuters: Серед росіян, які цього року загинули в Сирії, були найманці"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**