Reuters: Російські найманці вилетіли до Венесуели для охорони Мадуро

ReutersReuters

Російські найманці з компанії Private military contractors (PMC), які на доручення Москви виконують секретні військові місії, протягом останніх днів прибули до Венесуели для посилення охорони президента-лівака Ніколаса Мадуро у зв’язку з протестами, підтримуваними США, — стверджує Reuters, посилаючись на два джерела.

Читайте також: «Еквадор запроваджує надзвичайний стан через емігрантів з Венесуели»

Третє джерело, наближене до російської приватної військової компанії, повідомило Reuters, що контингент знаходиться у Венесуелі, але не змогло точно вказати, коли прибули росіяни і яка мета їхнього перебування у Південній Америці.

Росія, яка підтримує правління Мадуро, на цьому тижні оголосила, що виступає на його боці, після того, як опозиційний лідер Хуан Гуайдо був оголошений тимчасовим президентом, що було схвалено Вашингтоном.

Ніколас Мадуро

Ніколас Мадуро

Євгеній Шабаєв, лідер козацької організації, котра співпрацює з російською компанією PMC, повідомив, що кількість російських найманців у Венесуелі може налічувати біля 400. Однак інші джерела говорять про меншу кількість.

Читайте також: «Країна-банкрут Венесуела покладає надії на криптовалюту»

Міністерство оборони Російської Федерації та Міністерство інформації Венесуели не відповіли на прохання агентства Reuters прокоментувати появу російських найманців у Венесуелі. Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що Москва «не має такої інформації».

Reuters пов’язує російських найманців з так званою групою Вагнера, члени якої, головним чином колишні солдати спецназу, таємно воювали в Сирії та в Україні.

Мапа Венесуели

Мапа Венесуели

Читайте також: «У Венесуелі через потужну економічну кризу у місцевих зоопарках одними тваринами годують інших»

Посилаючись на свої контакти з російськими спецслужбами, Шабаєв повідомив, що контингент прилетів до Венесуели на початку тижня, за день або два до протестної акції опозиції. З Росії найманці прилетіли двома чартерними рейсами спочатку до Гавани (Куба). Звідти вони рейсовими літаками дісталися до Каракасу.

 

 

Be the first to comment on "Reuters: Російські найманці вилетіли до Венесуели для охорони Мадуро"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**