Open Doors: У світі зазнають переслідувань 215 мільйонів християн

Open DoorsOpen Doors

Понад 215 мільйонів християн у світі є особливо вразливими до переслідувань, відповідно до останнього «Індексу переслідувань» від міжнародної християнської організації Open Doors («Відкриті Двері»). Перша десятка країн з цього ганебного списку — Північна Корея, Сомалі, Афганістан, Пакистан, Судан, Сирія, Ірак, Іран, Ємен та Еритрея.

Читайте також: «Відносини Туреччини з країнами Південного Кавказу. Перспективи вирішення існуючих конфліктів»

Світовий Індекс переслідувань є рейтингом 50 країн, де проживає біля 4,8 мільярдів людей, в яких християни зазнають найбільших переслідувань. Там їх мешкає приблизно 650 мільйонів (13% місцевого населення), з яких понад 215 мільйонів зазнають особливо сильних репресій. Ця і так велика цифра продовжує збільшуватися, головним чином через поширення фундаменталістських мусульманських груп, таких як Ісламська Держава, та зростання релігійної нетерпимості.

Понад 215 мільйонів християн у світі є особливо вразливими до переслідувань

Понад 215 мільйонів християн у світі є особливо вразливими до переслідувань

Країни, в яких становище християн найбільше погіршилося, знаходяться в Азії: більшість із 50 країн, які присутні в Індексі, розташовані на Близькому Сході та в Північній Африці. З одного боку, це Індія, Бангладеш, з іншого — Лаос, В’єтнам і Бутан. Тим не менш, головним мотивом переслідування залишається радикальний іслам. Загалом, у 35 із 50 країн, де відбуваються найбільші переслідування, панує іслам. Навіть там, де екстремістів тримають залізною рукою, наприклад в Єгипті (№ 21 в Індексі), християни знаходяться під великим тиском. Кількість випадків переслідування в цих 50 країнах збільшується протягом чотирьох років. Лише дев’ять років тому Open Doors оцінювало, що в світі є близько 100 мільйонів християн, які зазнають переслідувань. Сьогодні їхня кількість зросла до 215 мільйонів.

Читайте також: «Християнська міліція проти Ісламської Держави»

Закликаючи до збереження культурної самобутності, ісламські, індуїстські та буддійські режими в Азії заперечують право на існування християн. Цьому служать закони проти навернень, які передбачають покарання для тих, хто бажає змінити свою віру або намовляє до цього. Вони запроваджуються в тих країнах, в яких християнські громади розвиваються шляхом місіонерської діяльності, наприклад в Індії та Шрі-Ланці. Послідовники Христа там сприймаються як загроза, і тому переслідуються.

Християни особливо страждають в тих країнах, де є невеликою меншиною

Християни особливо страждають в тих країнах, де є невеликою меншиною

Християни особливо страждають в тих країнах, де є невеликою меншиною. Ступінь та інтенсивність цих переслідувань зростатиме. Деякі спостерігачі намагаються пояснити вбивства християн та знищення їхніх церков через етнічні, економічні та політичні конфлікти, проте головним чинником тут продовжує залишатися релігія.

Читайте також: «Геополітичний виклик ісламського світу»

Be the first to comment on "Open Doors: У світі зазнають переслідувань 215 мільйонів християн"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**