New York Times: Основні геополітичні гравці створюють нову ядерну зброю

СШАNew York Times
Кримський півострів

Путін планує розмістити в окупованому Криму ядерну зброю

США, Росія та Китай активно розробляють нове покоління малих, менш руйнівних ядерних озброєнь. Даний факт може відновити гонку озброєнь часів холодної війни і зруйнувати баланс, який понад півстоліття утримував світ від застосування ядерної зброї, пише видання New York Times.

Читайте також: «Американські військові мали повне право збивати російські літаки — Керрі про інцидент в Балтійському морі»

У статті наголошується, що США мають намір витратити на модернізацію своєї ядерної програми близько одного трильйона доларів протягом наступних 30 років. У свою чергу, пише видання, Росія розробляє зменшені ядерні боєголовки, а також підводний безпілотник, який за допомогою радіації від підводного ядерного вибуху здатний зробити непридатними для життя цілі міста. Що стосується Китаю, повідомляє видання, то він розробляє нові надзвукові боєголовки, які злітають в атмосферу на звичайній балістичної ракеті, але потім починають здійснювати маневри на швидкості кілька кілометрів на годину, що може зробити наявні системи протиракетної оборони неефективними.

Раніше Генеральний секретар Йенс Столтенберг заявляв, що НАТО не буде спокійно спостерігати за ядерними погрозами з боку Росії. Генсек НАТО вважає, що не можна знижувати поріг застосування ядерної зброї. Видання New York Times повідомляло про те, що Росія шантажує Захід застосуванням ядерного арсеналу, якщо Україна отримає американську зброю для боротьби проти проросійських терористів і російської армії.

Читайте також: «Геостратегічне лідерство азійсько-тихоокеанського регіону»

Російські розвідники попередили, що Путін готовий рішуче відповісти на будь-які спроби посилити присутність НАТО в Балтії. При цьому Москва готова «застосовувати як ядерну зброю, так і неядерні засоби». Було також зазначено, в яких випадках Росія може зважитися на застосування ядерної зброї.

У свою чергу, видання Washington Post писало, що безпілотник Росії з ядерною бомбою лякає світ. Видання нагадує, що про існування такої розробки стало відомо після витоку в пресі сторінок доповіді одного з військових начальників Росії під час зустрічі з президентом Путіним в Сочі. У Кремлі пізніше сказали, що відео з даними про «Океанічну багатофункціональну систему Статус-6» не повинно було потрапити в ефір. І відео негайно видалили. Однак інформація про існування такої зброї поширилася.

Читайте також: «Росія та Китай: чи настане кінець дружбі?»

санкції

Західні санкції не здатні утримати Росію від нової гонки озброєнь

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment on "New York Times: Основні геополітичні гравці створюють нову ядерну зброю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**