New York Times: Найбільшою проблемою для росіян у Сирії є Ассад

Зруйнована СиріяЗруйнована Сирія

Президент Башар аль-Асад не погоджується з росіянами, які прагнуть переконати його у доцільності політичного вирішення сирійського конфлікту і, через це він являє собою найбільшу проблему для Москви в Сирії, — пише в п’ятницю New York Times.

Читайте також: «Сирія перебуває за крок від війни усіх з усіма»

Посилаючись на анонімного арабського дипломата, знайомого з цією справою, New York Times пише, що під час зустрічі з Ассадом наприкінці минулого року представник Кремля представив сирійському президенту переваги політичного рішення. Ассад, однак, перервав росіянина, запитавши, для чого буде потрібно політичне рішення, якщо сирійський уряд настільки близький до перемоги?

New York Times зазначає, що Путін майже два з половиною роки тому вирішив підтримати Ассада, але тепер застряг в Сирії. Хоча, зробивши вибір на користь військової інтервенції, вперше за кілька десятиліть Росія стала «великим гравцем» на Близькому Сході, проте вихід з Сирії «виявився набагато складнішим, ніж це очікувалося».

«Проблема полягає в тому, що Москва пов’язала свою долю з долею Ассада, маючи мало місця для маневру», — вказує New York Times.

New York Times

New York Times

Читайте також: «США висунули РФ нову умову по Сирії»

Згідно з думкою журналіста, Путін не може піти з Сирії або наполягати на справжніх політичних змінах в цій країні, не ризикуючи при цьому крахом режиму Ассада, що становило б загрозу зусиллям Росії щодо зменшення впливу США в цьому регіоні і престижу російського президента. Свідомий цього Ассад «виступає проти спроб Росії досягти компромісу з сирійською опозицію», — пише NYT.

Газета додає, що в цій ситуації сирійська війна затягується з непередбачуваними наслідками для Москви. Як «найпотужнішого зовнішнього гравця» Росію дедалі частіше звинувачують в нещастях, яких зазнають цивільні сирійські громадяни.

NYT стверджує, що в російському уряді існує поділ у поглядах на політику щодо сирійського конфлікту. Одна фракція хоче вийти з Сирії і заявляє, що перемога над  Ісламською Державою в 2017 році дає можливість цього досягти. Проте, друга, більш радикальна фракція, бачить переваги для Росії у підтримці сирійського конфлікту.

Танк

Танк

Газета згадує про думку аналітиків, які вважають, що в кінцевому підсумку в справі Сирії Москва повинна буде порозумітися з Вашингтоном, котрий керує коаліційними силами, які контролюють близько третини сирійської території, включаючи більшість сирійських запасів нафти. «Багато експертів вважають, що певна форма російсько-американського діалогу (…) є єдиною надією на закінчення конфлікту», — підкреслює газета.

Читайте також: «Кремль звинувачує США в причетності до нападу на військову базу Хмеймім в Сирії»

NYT висловлює думку, що, залишаючись в Сирії, Росія сподівається в кінцевому підсумку досягти мирної угоди з США, яка б сприяла «збільшенню ролі Кремля на Близькому Сході». Проте це несе в собі ризик більш глибокого залучення до сирійського конфлікту.

Be the first to comment on "New York Times: Найбільшою проблемою для росіян у Сирії є Ассад"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**