New York Times: Москва замовляла вбивства українців, які воювала в Грузії

New York TimesNew York Times

Американське видання New York Times опублікувало в неділю статтю авторства Майкла Швіртца, в якій стверджується, що росіянин, котрий проживає в Україні, Олег Смородинов, був найнятий для виконання вбивств українців, які воювали на боці грузинів.

Після зустрічі в одному з московських кафе він отримав від двох чоловіків список, який складався з прізвищ шести українців. У 2016 році йому вдалося вбити одного з них — Івана Мамчура.

Читайте також: «Угорщина відкрила російським шпигунам двері в ЄС»

Після вбивства він виїхав до Росії, де працедавці пригостили його розкішною вечерею та подарували «Мерседес». Ще він мав отримати п’ять тисяч доларів, але не одержав їх, тому що залишив в Україні знаряддя вбивства.

Через кілька місяців він повернувся в Україну на день народження своєї колишньої подруги. Та зателефонувала до поліції і його затримали.

Олег Смородинов був заарештований в місті Рівне, де з ним розмовляв журналіст NYT.

Смородинов має кримінальну історію: серед іншого він воював в рядах сепаратистів на сході України. Він погодився убивати за матеріальні блага, а своїм друзям хвалився, що є шпигуном.

16 вересня 2016 року Смородинов перестрів Мамчура в темному коридорі багатоквартирного будинку, де той мешкав. Коли Мамчур вийшов з ліфта, Смородинов назвав його по імені і випустив в нього увесь магазин з пневматичного пістолета, переробленого для пострілів бойовими кулями.

Рівне

Рівне

Майкл Швіртц зазначає, що в липні 2006 року російський парламент ухвалив пакет так званих антитерористичних законів, які дозволяють президенту РФ використовувати російські збройні сили або спеціальні сили за межами країни для боротьби з тероризмом і екстремізмом. У той же час визначення того, кого можна вважати екстремістом, було значно розширено. Цей закон був визнаний західними засобами масової інформації таким, що санкціонує виконання позасудових страт у всьому світі.

Читайте також: «New York Times: Основні геополітичні гравці створюють нову ядерну зброю»

На думку українських правоохоронних органів, вбивство Мамчура було «частиною ланцюга злочинів, основною метою яких є дестабілізація країни». Так вважає Голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Журналіст NYT з’ясував, що у «списку Смородинова» є українські військові, які в 2008 році перебували в Грузії. Коли там почалася війна Мамчур був одним з командирів «третього полку спеціальних операцій української армії — елітарного формування, солдати якого також воювали в Іраку і Афганістані».

Швіртц нагадує, що за кілька років до цієї війни, яка тривала лише п’ять днів, Україна таємно продала Грузії сучасну зенітну зброю. У 2008 році ця зброя була успішно використана грузинами проти російських літаків. Росіяни не хотіли вірити, що грузинські солдати можуть обслуговувати таку складну систему. Вони були переконані, що грузинам допомагали українські військові спеціалісти. Тоді на прес-конференції Путін оголосив, що якщо буде підтверджено, що озброєння експлуатують фахівці з України, то Росія «сконтактується» з ними. Автор статті зазначає, що представники української влади запевнили його, що ані Мамчур, ані будь-який інший український солдат не брав участь у боях в Грузії. Кремль ніколи не вірив у такі запевнення.

Війна в Грузії

Війна в Грузії

Смородинов, за словами репортера, не розкаюється у в’язниці. Він визнає, що якби не був заарештований, то, ймовірно, надалі вбивав би за списком. Він сподівається, що його обміняють на одного з багатьох українців-політв’язнів.

Проте російська сторона взагалі ним не цікавиться.

Читайте також: «New York Times: Країна-ізгой Владіміра Путіна»

«Він не розуміє, що його ніхто не потребує, — цитує Швіртц С. Князєва. — Він забутий, записаний у втрати (…). Наш ворог, на жаль, має багато таких людей, як він».

 

 

Be the first to comment on "New York Times: Москва замовляла вбивства українців, які воювала в Грузії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**