NASA: існування рідкої води на Марсі доведено

01

01

Про те, що на Марсі вода присутня у вигляді льоду, вчені знали вже давно, а от наявність її на Червоній планеті в рідкому стані дотепер було лише припущенням. Однак тепер це вже не теорія, а науково доведений факт. NASA, як і обіцяла, провела спеціальну прес-конференцію, в ході якої, разом з представниками технологічного інституту Джорджії і університету Арізони, розкрила «головну марсіанську таємницю».

За допомогою спектрального аналізу знімків, зроблених камерою HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) з борту апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), було встановлено, що темні смуги шириною до п’яти метрів, які регулярно з’являються на схилах поверхні планети під час теплого сезону, є наслідком сходу зі стін каньйонів і кратерів потоків води з великим вмістом розчинених у ній мінеральних солей. Солі не дозволяють воді замерзати, адже теплим на Марсі вважається період, коли температури коливаються в межах від -23,15 ° C до + 26,85 ° C. Тим не менш, з похолоданням подібні «патьоки» все одно практично зникають.

На даний момент фахівці не можуть відповісти на питання, звідки береться ця вода, але існують версії, що вона може підніматися з підземних льодовиків, солоних водоносних шарів або навіть утворюватися в тонкій атмосфері Марса у вигляді конденсату.

«Ми виявили рідку воду на поверхні, і це дозволяє нам припускати, що життєве середовище там можливе»,— заявив провідний дослідник програми NASA з вивчення Марса Майкл Мейер (Michael Meyer).

На його думку, русла, залишені водою, допоможуть агентству встановити місця, де на планеті з більшою часткою ймовірності може спостерігатися життя.

Що ж стосується першого польоту людини на Марс, то він запланований на 2030-і роки, триватиме не менше 500 діб і здійснюватиметься на кораблі Orion, створюваному компанією Lockheed Martin. Для доставки його на орбіту використовуватиметься ракета SLS розробки Boeing. До цього на Марс буде відправлено принаймні ще дві дослідницькі лабораторії — InSight в 2016 році і Mars 2 020 в 2020 році.

Be the first to comment on "NASA: існування рідкої води на Марсі доведено"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**