NASA: Індія поставила під загрозу існування Міжнародної космічної станції

СупутникиСупутники

NASA назвала знищення Індією на орбіті супутника (під час випробовування ракети для боротьби з космічними апаратами) «чимсь жахливим», що може загрожувати Міжнародній космічній станції (МКС).

Читайте також: «NASA повідомило про запуск на Марс навігаційного комплексу InSight»

Директор NASA Джим Брайденстайн заявив, що ризик того, що уламки, які літають на орбіті, потраплять в МКС, збільшився на 44% через десять днів після випробування індійської ракети.

При цьому, однак, Брайденстайн додав, що Міжнародна космічна станція залишається безпечною.

Індія стала четвертою країною у світі (після США, Китаю та Росії), яка здійснила випробування зброї для знищення супутників.

NASA

NASA

27 березня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді проінформував про випробування, оголосивши, що його країна приєдналася до «космічних наддержав».

Читайте також: «NASA намагається врятувати марсохід Opportunity»

Тим часом Джим Брайденстайн, звертаючись до співробітників NASA, розкритикував випробовування на орбіті протисупутникової зброї.

Директор NASA заявив, що на даний час на орбіті налічується 400 осколків із зруйнованого супутника. 60 з них мають понад 10 см в діаметрі, а 24 з цих фрагментів становлять потенційну загрозу для МКС.

Брайденстайн зазначив, що випробування протисупутникової зброї «не сумісні з майбутніми космічними польотами».

Індія

Індія

Читайте також: «NASA: Вода є на усій поверхні Місяця»

Тим часом Індія запевняє, що супутник був зруйнований на низькій орбіті на висоті біля 300 км, а це означає, що залишки супутника не загрожують ані МКС, ані іншим супутникам.

 

 

Be the first to comment on "NASA: Індія поставила під загрозу існування Міжнародної космічної станції"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**