NASA показала нові фотографії, зроблені на Марсі

марсохід Curiosityмарсохід Curiosity

Селфі та панорама поточного маршруту — такі фотографії були серед кількох надісланих марсоходом Curiosity, що працює на поверхні Марса, повідомляє NASA.

Читайте також: «Творець проекту Mars One: Колись ми переберемося до Венери або Юпітера»

Десятки фотографій були отримані з камери Marcia Lens Imager (MAHLI) 23 січня цього року. На зображенні показано Curiosity на хребті Вери Рубін — це область, яку марсохід досліджував протягом останніх декількох місяців. Праворуч від марсохода знаходиться багатий на глину глибокий схил, який вчені планують досліджувати пізніше. Curiosity почне підніматися на схил в найближчі тижні. Також на фотографії можна побачити схили кратера Гейла.

Ще одне цікаве фото — це панорама району, яка охоплює найважливіші місця, які відвідав марсохід Curiosity після посадки на Марс у 2012 році.

Читайте також: «Елон Маск збирається відправити на Марс автомобіль»

Марсіанські гори

Марсіанські гори

На фото показана велика частин 18-кілометрової траси марсохода всередині кратера Гейла. На горизонті також можна побачити пагорб, розташований за межами кратера Гейла, на відстані 85 км, але більша частина горизонту — це схили самого кратера. Окремі фотографії для цієї панорами були зроблені камерою Mastcam три місяці тому, коли марсохід зробив перерву у дослідженнях на північному кінці хребта Вери Рубін.

Минулого тижня вчені отримали нові зображення з марсохода за допомогою орбітального зонду MAVEN. Це найбільша кількість даних в історії місії, переданих під час одного сеансу зв’язку (22 січня сесія містила 1006 мегабіт даних, натомість попередній рекорд становив 840 мегабіт).

На даний час група контролю над місією готує Curiosity до відновлення буріння для отримання порошкових зразків порід для аналізу лабораторними приладами всередині марсохода.

Марсіанське дерево

Марсіанське дерево

Читайте також: «NASA: існування рідкої води на Марсі доведено»

Curiosity — це місія космічного агентства США НАСА. Марсохід досяг поверхні планети 6 серпня 2012 року та являє собою незалежну, автоматичну, шестиколісну наукову лабораторію, яка досліджує поверхню Марса.

Be the first to comment on "NASA показала нові фотографії, зроблені на Марсі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**