NASA повідомило про запуск на Марс навігаційного комплексу InSight

Mars InSight landerMars InSight lander

Із західного узбережжя США на Марс стартувала місія NASA InSight, призначена для вивчення Червоної планети.

Читайте також: «У США проводяться випробування компактного ядерного реактора для потреб майбутніх колоністів на Марсі»

Космічна ракета з марсоходом Mars InSight lander стартувала з бази військово-повітряних сил Ванденберг в Каліфорнії. Це перша міжпланетна місія, яка коли-небудь вирушала із західного узбережжя, — зазначає Associated Press.

Висадка InSight на Марс запланована на 26 листопада 2018 року, тоді марсохід має розпочати свої безпрецедентні геологічні дослідження. Уся місія триватиме два земні роки.

Її основна мета — отримати інформацію про внутрішню структуру Червоної планети та її сучасну геологічну діяльність. Багато марсоходів, які там працювали, дуже точно визначили, що знаходиться на поверхні. Але на цей раз вчені цікавляться тим, як побудоване ядро ​​Марса, і який вплив воно має на всю планету.

Kret HP3, зонд для вимірювання теплового потоку з надр планети, є одним з трьох основних інструментів місії Insight. Він повинен бути введений в марсіанську грунт на глибину 5 метрів — вперше настільки глибоко.

NASA

NASA

Kret HP3 виготовлений переважно зі спеціально підготовленої сталі, вольфраму та титану. Пристрій пройшов ряд суворих випробувань та вдосконалень. У цілому побудовано вісім моделей механізму, сім з них готові до відправлення в космос.

Читайте також: «NASA: існування рідкої води на Марсі доведено»

Крім Kret HP3, як частини місії InSight, на Марсі буде розміщено ще два дослідницькі інструменти. Першим з них буде сейсмометр, за допомогою якого вчені вимірюватимуть, серед іншого, сейсмічну активність Марса. Крім того, на поверхні планети також працюватиме RISE (Rotation and Interior Structure Experiment) — пристрій, який дозволить точно вимірювати рух планети. Завдяки цьому дослідники зможуть краще визначити розподіл маси та стан матерії всередині планети.

Місія InSight — це ще одна спроба краще зрозуміти Червону планету. Історія спроб дослідити Марс сягає 60-х років. Перша успішна посадка на поверхню планети була зроблена у 1971 році совєтським космічним апаратом «Марс 3», але зв’язок з ним було втрачено через 14,3 секунди після посадки. Американський космічний зонд «Viking 1» став першим космічним апаратом, який у 1976 році зумів благополучно висадитися на Марс; він виконував свою місію до 1982 року. У рамках місії «Viking» на планету приземлилися два зонди. Після її завершення ще одна успішна посадка на Марсі відбулася у 1997 році. Це був зонд NASA Mars Pathfinder. Застосований в рамках цієї місії марсохід Sojourner був першим транспортним засобом, керованим із Землі, який рухався на поверхні іншої планети.

На сьогоднішній день на поверхні Марса працюють два марсоходи, надіслані NASA: Opportunity та Curiosity. Вони розпочали дослідження, відповідно, у 2004 та 2012 роках.

Марс

Марс

На своєму веб-сайті NASA наголошує, що попередні місії на Марс вивчили поверхню Червоної планети, зокрема, такі об’єкти, як каньйони, вулкани, каміння та грунт. «Проте сліди формування планети можна знайти лише шляхом вимірювання та вивчення її параметрів, які лежать глибоко під її поверхнею», — читаємо в описі нової місії.

Читайте також: «Елон Маск збирається відправити на Марс автомобіль»

До 2020 року планується провести три безпілотних польоти на Марс. На додаток до другої частини місії ExoMars, що організується спільно Європейським космічним агентством та Російським космічним агентством «Роскосмос», також буде місія NASA Mars 2020 та місія, підготовлена Національним космічним агентством Китаю.

Be the first to comment on "NASA повідомило про запуск на Марс навігаційного комплексу InSight"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**