NASA: Вода є на усій поверхні Місяця

МісяцьМісяць

На Місяці є набагато більше води, ніж вважалося раніше — згідно з дослідженням, опублікованим у США. Група вчених з Каліфорнійського інституту космічних досліджень вважає, що вода наявна на всій поверхні супутника Землі.

Читайте також: «Вчені з’ясували, чому Місяць відділився від Землі 4 мільярди років тому»

Результати досліджень, які було опубліковано в журналі Nature Science, розширюють дотеперішні знання про наявність води на Місяці. До недавнього часу вважалося, що ця речовина є на Місяці лише в кратерах у приполярних районах. Більшість з них — крижані порожнини.

Недавні дослідження підтвердили, що вода присутня майже на всій поверхні Місяця та залишається рідкою у будь-який час дня чи ночі. Дотепер це не було очевидним, оскільки зі зміною дня та ночі на Місяці спостерігаються великі коливання температури — навіть від +150ᵒ С до -150ᵒ С.

Поверхня Місяця

Поверхня Місяця

Читайте також: «Трамп підписав директиву: Американці збираються знову летіти на Місяць»

«Незалежно від складу або механізму утворення, вода може бути присутня на Місяці в теперішніх умовах набагато в більших об’ємах, ніж вважалося донедавна», — повідомляють автори дослідження.

На їхню думку, рідкий стан води може підтримувати сонячний вітер, а також підземна лава, яка розчиняє лід.

Читайте також: «Цього року китайці готують політ на зворотній бік Місяця, де вирощуватимуть рослини та розводитимуть комах»

Наявність води на Місяці вперше було підтверджено в 2009 році.

«Аполлон-17»

«Аполлон-17»

1 Comment on "NASA: Вода є на усій поверхні Місяця"

  1. Олександр | 02/03/2018 at 00:37 | Ответить

    Дуже імовірно деза! У вакуумі рідка вода в принципі не може існувати. Це може бути або лід, або газ. Лід у вакуумі не плавиться (не тане) а випаровується. На яких логічних підставах ця група учених так вважає. Довести це можна тільки висадкою на Місяць космічного корабля.
    Можливо це результат прояву лібералізму в науці. Це коли іменитий науковець може сказати дурню, і це приймається як істина. У точних науках нічого не повинно сприйматися на віру. Який б не був іменитий науковець, але свою думку він повинен довести експериментом чи прямими дослідженнями, інакше його думка не приймається. Критерій істини — об’єктивна реальність.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**