Independent: Протитанкові ракети, які США надсилають в Україну — «це політичний месідж, а не військова необхідність»

«Джавелін»«Джавелін»

Як повідомляється, уряд США має намір відправити в Україну протитанкові ракети «Джавелін». Проте як каже експерт з конфлікту, з огляду на ситуацію, що склалася на фронті ця ідея запізнилася щонайменше на два роки.

Читайте також: «Український дипломат розповів про «Джавеліни» для України»

Через те, що російський президент Владімір Путін виганяє з Росії американських дипломатичних та технічних працівників підвищується двостороння напруженість і це спонукає Департамент оборони та Держдепартамент США озброювати українські війська летальною зброєю, щоби вони могли ефективно протистояти російським сепаратистам, які борються на боці самопроголошених «ДНР/ЛНР».

Але залишається незрозумілим, як саме постачання певної кількості «Джавелинів» може змінити розстановку сил на фронті, де, в основному, застосовується артилерія та відбуваються нічні сутички на «нічийній землі».

«Ця ідея не витікає з політики чи стратегії і може вказувати, скоріше, на політичне рішення, а не на військову необхідність», — сказав Майкл Кофман, експерт Центру Вілсона у Вашингтонському аналітичному центрі.

The Wall Street Journal повідомляє, що Пентагон і Державний департамент звернулися до Білого дому з проханням санкціонувати доставку протитанкових ракет «Джавелін» та іншої летальної зброї українським союзникам для використання в конфлікті, який, за даними ООН, починаючи з 2014 року, вже призвів до загибелі 10 000 людей.

The Wall Street Journal

The Wall Street Journal

Державний департамент заявив, що він не забезпечував Україну тим, що має назву «оборонна зброя», але не виключає можливості, що це буде зроблено. «Ми вивчаємо, як найкраще застосувати нашу допомогу з безпеки, щоб зміцнити здатність України захищати свій суверенітет та територіальну цілісність», — сказав високопоставлений чиновник.

Як повідомляє Journal, чиновники в Києві запевняють, що зброя використовуватиметься у надзвичайних ситуаціях оборони на дільницях, віддалених від фронту.

Читайте також: «Литва продовжує збільшувати армію»

Доставка зброї відповідає планам Пентагону, які знайшли своє відображення в оборонному бюджеті на 2018 рік. Передбачається надання українським військам спорядження на півмільярда доларів, в тому числі посилення допомоги, яка надавалася раніше.

«Джавелін» — це переносна протитанкова керованої ракетна система, яка використовує інфрачервоне випромінювання, щоб зафіксувати та відстежувати цілі у діапазоні біля двох кілометрів. Вона важить приблизно 23 кг і є досить легкою для переноски.

«Джавелін» запускає ракету під гострим кутом, і вона вражає верхівку мішені, що, за словами пана Кофмана, особливо ефективно під час наведення на танки завдяки відносно тоншій броні у верхній частині транспортних засобів.

The Independent

The Independent

Проте зараз танкові дуелі трапляються рідко. Вони спостерігалися в розпал бойових дій у 2015 році. Танки, які Росія надає сепаратистам, зазвичай використовуються як пересувна артилерія та перебувають занадто далеко від переднього краю, тобто того місця, де українські солдати могли б застосувати «Джавеліни».

Висока вартість і сумнівна корисність на сучасному полі бою показують, що постачання «Джавелінів» має на меті надіслати месідж з Вашингтону про сильний стримуючий чинник.

«Українці хочуть, щоб США надіслав разом зі зброєю виразний сигнал в Київ та в Кремль», — зазначив пан Кофман.

Читайте також: «Маккейн висловив оптимізм щодо надання Україні летального озброєння»

Be the first to comment on "Independent: Протитанкові ракети, які США надсилають в Україну — «це політичний месідж, а не військова необхідність»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**