Independent: Проросійський Медведчук повертається до української політики

IndependentIndependent

Віктор Медведчук, проросійський олігарх, який під час президентства Леоніда Кучми керував його адміністрацією, заявив в інтерв’ю британській газеті Independent, що повертається до активної політики. Газета вважає, що він прагне стати лідером проросійської меншості.

Читайте також: «Кум Путіна може отримати звинувачення в сепаратизмі»

Independent  нагадав, що Медведчук може похвалитися тісними зв’язками з Путіним, який є хрещеним батьком його дочки. Медведчук став однією з перших осіб, на які було накладено американські санкції.

Олігарх оголосив про «несподіване повернення» до політики, стверджуючи, що є єдиним українцем, який здатен переговори з Кремлем в справі закінчення чотирирічної війни на сході України.

Independent розмовляв з політиком після того, як той оголосив про свій старт у виборах наступного року до Верховної Ради України за партійними списками партії «За життя».

Однак Медведчук заявив, що не планує «боротися за якийсь пост», пояснюючи, що офіційні пости в державі не мають значення, тому що у випадку України «уряд втратив вплив на життя в цій країні і не має монополії на владу».

На питання про президентські вибори в березні олігарх похвалив колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, зазначивши, що вона «добре підготувалася» і «боротиметься до кінця «для реалізації своїх цілей». Він зазначив, однак, що «не вірить, що вона має більше шансів, ніж Порошенко, щоб врегулювати ситуацію на Донбасі».

На думку Медведчука, правильним рішенням була б федералізація України і надання сепаратистським регіонам широкої автономії, аналогічної до тієї, яку перед російської анексією мав, наприклад, Крим. Однак він стверджує, передача повноважень не передбачає права вето на основні політичні питання, такі як членство України в НАТО. (Автономія Криму лише значно полегшила підготовку до його окупації та саму окупацію півострова з боку Росії, – Глобал Аналітик).

Медведчук

Медведчук

У відповідь на звинувачення журналістів, що він буде обмежувати суверенітет держави, олігарх сказав, що «реальна загроза суверенітету виникає з того факту, що Вашингтон керує Україною здалеку, штовхаючи її в напрямку європейської інтеграції та НАТО».

Читайте також: «Медведчук літає в Москву попри заборону – ЗМІ»

Описуючи розмову з Медведчуком, Independent зазначає, що «це не одне з його тверджень, які звучать так, ніби вони були написані в Кремлі».

Зокрема співрозмовник газети стверджує, що, вплутуючись в російсько-український конфлікт, Сполучені Штати втручаються в справи «братніх народів», і звинуватив Захід у подвійних стандартах в ситуації, коли він постачає в Україну зброю при одночасній критиці російської підтримки сепаратистів.

На питання, чи обговорює він з Путіним українську політику, Медведчук відповів ствердно, запевнивши, що вони «часто контактують». «Частіше одного разу на рік», — додав він, опустивши очі.

«Путін вважає, що ми — один народ, але я думаю, що не один, а два слов’янських народи, яких поєднують історія та релігія. Я постійно йому це говорю», — пояснив Медведчук, стверджуючи, що було б «гріхом» не використовувати в справі України його тісних відносин з президентом Росії.

Федералізація Медведчука

Федералізація Медведчука

Британська газета Independent належить Алєксандру Лебедєву, російському олігарху і колишньому агенту КГБ, який є затятим критиком нинішньої адміністрації Кремля, і його синові Євгену Лебедєву. Другим власником є саудівський інвестор Султан Мухаммад Абулджажаєл, який працює в інвестиційному банку, який належить до контрольованого урядом Саудівської Аравії Національного комерційного банку.

Читайте також: «Яценюка спіймали на плагіаті брошури Медведчука»

Від березня 2016 року газета не виходить у друкованому вигляді, а тільки в цифровій версії.

1 Comment on "Independent: Проросійський Медведчук повертається до української політики"

  1. Олександр | 20/09/2018 at 10:47 | Ответить

    В Україні посилюються проросійські політичні сили. Проєвропейські політики максимально сприяють проросійським політикам, аби спільно протистояти націоналістам, яких вони панічно бояться.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**