Handelsblatt: Східна Європа переживає економічне диво

HandelsblattHandelsblatt

Німецький журнал Handelsblatt пише про економічне диво, яке зараз переживають країни Східної Європи. Це тим більш унікально, оскільки над Заходом висить привид рецесії, зазначає газета.

Читайте також: «Німеччина додатково прийме 10 тис. мігрантів» 

«Східна Європа асоціюється у Західній Європі з поганими новинами. Париж, Берлін та Брюссель скаржаться на зростаючий націоналізм, авторитарний стиль управління та атаки на судоустрій і свободу преси. Однак дві частини континенту дедалі більше відрізняються не лише політично, але й економічно. У цій галузі позитивні сигнали можна побачити власне на Сході», — підкреслює Handelsblatt.

«Особливо щодо Польщі вже можна говорити про невелике економічне диво. Ця країна, де править національно-консервативний уряд, який є критичним щодо Брюсселя і розраховує на продовження терміну в жовтні, очікує зростання ВВП на 4,6%», — пише газета з Дюссельдорфа.

Зростанню на Сході сприяє підвищення заробітної плати

Зростанню на Сході сприяє підвищення заробітної плати

Для порівняння, у Німеччині останні урядові прогнози говорять про 0,5% цього року. Однак через падіння промислового виробництва та замовлень, а також мінливу ситуацію у світі така цифра не є остаточною.

Читайте також: «Німеччина: християнські церкви втрачають віруючих» 

За даними економічної газети, зростанню на Сході сприяє підвищення заробітної плати. Це стимулює внутрішній попит, що, в свою чергу, приводить до збільшення інвестицій. «Створюється стабільний, тривалий обіг», — визнає Handelsblatt, зазначаючи, що більш високі витрати на оплату праці не знижують конкурентоспроможності, а навпаки. У цій сфері Схід наздоганяє Захід, тоді як зростання продуктивності праці стимулює ще більше підвищення заробітної плати.

Загрозу економічній кон’юнктурі у східноєвропейських країнах Handelsblatt  вбачає у торгових конфліктах. «У Польщі Volkswagen, Mercedes та Fiat мають великі заводи. В Угорщині — Audi та Mercedes. У Чехії — Skoda, що належить VW. Країни Східної Європи є частиною виробничого ланцюга найважливіших західноєвропейських брендів», — пише ЗМІ, зазначаючи, що будь-які мита, запроваджувані президентом США Дональдом Трампом на імпортовані транспортні засоби з Європи також вплинуть на продукцію європейського автопрому на сході ЄС.

Польща

Польща

 

Другим головним ризиком для регіону є еміграція до заможніших країн ЄС. Через брак спеціалістів вже призупинено кілька інвестицій.

Читайте також: «Антоній Мацеревич: Німеччина мусить припинити усі стосунки з Росією» 

«Однак факт полягає в тому, що процвітання на Сході є благом для Заходу. Регіон надає німецькій економіці, що перебуває у дедалі складнішому становищі, важливий поштовх для зростання», — підсумовує Handelsblatt.

 

Be the first to comment on "Handelsblatt: Східна Європа переживає економічне диво"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**