«Hamilton 68» бореться з пропагандою Кремля

Російські пропагандистські каналиРосійські пропагандистські канали

В Інтернеті з’явився інформаційний майданчик під назвою «Hamilton 68», який призначений для забезпечення доступу до інформації про поточні російські пропагандистські кампанії на Twitter. Меценатом порталу в рамках ініціативи «Альянс за захист демократії» виступив американський мозковий центр German Marshall Fund.

Читайте також: «Інформаційні війни в українському контексті»

Автором ідеї створення «Hamilton 68» є Клінт Уоттс, колишній агент ФБР, який привернув до себе увагу засобів масової інформації, коли на засіданні сенатського комітету з розвідки попередив про російські кібератаки і спроби втрутитися в процес виборів в Сполучених Штатах.

Ідея Уоттса отримала підтримку German Marshall Fund в рамках міжпартійної ініціативи цього Фонду під назвою «Альянс для захисту демократії» (Alliance for Securing Democracy).

Назва нового порталу — «Hamilton 68» — є натяком на одного з батьків-засновників Сполучених Штатів Александра Гамільтона, першого міністра фінансів США, творця американського центрального банку. У серії статей про Конституцію Сполучених Штатів під назвою «Федераліст», а саме в есе № 68 з цієї серії Гамільтон застерігав проти «втручання іноземних держав в американські вибори».

«Сьогодні ми маємо справу з іноземним втручанням (у вибори), які мають масштаб, який Гамільтон не міг собі навіть уявити», — розповідають творці порталу «Hamilton 68».

«Hamilton 68»

«Hamilton 68»

Уоттс і його колеги мають намір спостерігати на Twitter в режимі реального часу або близького до реального часу, за 600 акаунтів, які, на думку експертів, пов’язані з пропагандистською машиною Кремля. Це дозволить виявити поточну пропагандистську кампанію, яка зараз проводиться на Twitter владою Росії і кремлівськими «тролями».

Читайте також: «Міжнародні ЗМІ як інформаційна зброя ХХІ століття»

Команда Уоттса — це, в основному, експерти в області кібер-безпеки, включно з волонтерами з організації IT-спеціалістів і дослідників Data for Democracy (Інформація для демократії).

Вони широко використовують хештег #MAGA, який є абревіатурою виборчого гасла Дональда Трампа: «Make America Great Again» (Зробимо Америку великою знову).

Творці «Hamilton 68» обіцяють збирати в реальному часу дані про кампанії російської «фабрики неправдивої інформації», спрямовані на «руйнування Європейського Союзу, ослаблення НАТО та демократичних інститутів, зокрема в Сполучених Штатах і, в більш широкому сенсі, — на Заході», — йдеться в інформаційному повідомленні, розміщеному на «Hamilton 68».

Автором ідеї створення «Hamilton 68» є Клінт Уоттс, колишній агент ФБР

Автором ідеї створення «Hamilton 68» є Клінт Уоттс, колишній агент ФБР

Експерти по боротьбі з дезінформацією відзначають, що портал, який є приватною ініціативою, випередив зусилля федерального уряду в цій галузі. Прикладом некомпетентності уряду США в боротьбі проти російської пропаганди може бути одкровення порталу Politico, який повідомив у середу, що з близько 80 млн доларів, які Конгрес асигнував в поточному фінансовому році для Пентагону і Державного департаменту на боротьбу з пропагандою Ісламської Держави і дезінформаційними кампаніями Кремля, дотепер не було видано ані цента.

Читайте також: «РФ і США: дві різні концепції боротьби з наркотиками»

 

Be the first to comment on "«Hamilton 68» бореться з пропагандою Кремля"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**