Google заплатить 4,3 мільярда євро за порушення антимонопольного законодавства

GoogleGoogle

Європейська Комісія наклала на Google рекордний штраф у розмірі 4,3 мільярда євро за порушення антимонопольного законодавства через систему Android, що використовується в більшості європейських смартфонів, пишуть Марк Скотт та Саймон Ван Дорпе з POLITICO.

Читайте також: «В США відкрили першу фабрику, де виготовлятимуть штучні людські органи для трансплантації»

Це найбільший антимонопольний штраф, який ЄС коли-небудь накладав на одне підприємство, і він є головним досягненням довгострокової боротьби голови Комісії з конкуренції Маргрете Вестаґер з американською пошуковою системою.

Комісія заявила, що Google використовує Android, який є безкоштовним і застосовується у понад трьох чвертях смартфонів у Європі, з тим щоб «несправедливо зміцнити своє домінування в онлайновому пошуку» на шкоду конкурентам.

Стосунки Google із найбільшими світовими виробниками мобільних телефонів, включаючи контракти на попереднє встановлення Google та веб-браузера Chrome, ускладнюють споживачам вибір та зменшують конкуренцію, стверджує Комісія.

Маргрете Вестаґер

Маргрете Вестаґер

«Google використав Android як інструмент для посилення домінування своєї пошукової системи, — заявила журналістам Вестаґер. — Діяльність Google позбавила європейських споживачів переваги, яка могла б стати результатом ефективної конкуренції у важливій мобільній сфері. Це несумісно з антимонопольними законами ЄС».

Читайте також: «Google знизив позиції кремлівських ЗМІ в своєму рейтингу»

Google неодноразово заперечував, що Android завдає шкоди його конкурентам, стверджуючи, що кожна компанія має можливість використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом так, як бажає. Компанія додає, що її здатність пропонувати мобільну операційну систему, доступну для мобільних виробників та розробників додатків, збільшила глобальну цифрову економію та зменшила витрати на смартфони протягом останнього десятиліття.

«Сьогоднішнє рішення відхиляє бізнес-модель, що використовується через Android та забезпечує кожному більший, а не менший вибір», — написав президент корпорації Google Сундар Пічай в корпоративному блозі.

Це рішення збільшить напругу між Брюсселем та деякими найбільшими фірмами в Силіконовій долині після того, як на Microsoft, Google та Intel антимонопольні органи вже наклали штрафи на суму майже 6 мільярдів євро.

Android

Android

У окремій справі Комісія також вимагала, щоб Apple повернула ірландському уряду 13 млрд євро прострочених податків. Це рішення було оскаржене як Дубліном, так і виробником iPhone.

Читайте також: «Google показує Крим трьома різними способами»

Вестаґер, яку президент США Дональд Трамп нещодавно назвав європейською «податковою леді», підкреслює, що вона не воює проти американських технологічних компаній. Проте її критики називають останній кількамільярдний штраф ще однією європейською спробою обмежити американське економічне домінування через атаку на деякі найбільші компанії. Це лише збільшить інтенсивність розпочатої торговельної війни між Брюсселем та Вашингтоном.

Be the first to comment on "Google заплатить 4,3 мільярда євро за порушення антимонопольного законодавства"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**