Foreign Policy: «Для України ці два місяці були поганими»

виданняForeign Policy
аналітик

Джош Коен

«Для України ці два місяці були поганими», — пише екс-керівник проекту з економічних реформ в колишньому СССР Держдепу США Джош Коен в статті для Foreign Policy.

Читайте також: «Перед візитом в США Порошенку потрібно позбутися Шокіна»

Новий прем’єр-міністр країни Володимир Гройсман ледь приступив до посадових обов’язків, а його вже критикують як інсайдера, який «збереже корупцію в існуючому вигляді». У лютому провідні реформатори в міністерстві економіки і генеральній прокуратурі пішли у відставку, звинувативши чиновників, пов’язаних з президентом Порошенком, в блокуванні їх спроб позбавити Україну від бича корупції, йдеться в статті.

«Більш того, українська «стара гвардія», яка залишилася від «домайданівських» часів, здається, проявляє дедалі більше готовності підірвати демократичний розвиток країни, щоб змусити замовчати своїх критиків. Використовуючи лютневий закон, який піддався серйозній критиці, партія президента Порошенка виключила з парламенту двох критично налаштованих депутатів», — йдеться в статті. Кабінет Міністрів заборонив держслужбовцям критикувати лідерів країни.

Але, мабуть, найгірше те, що прокуратура перейняла репертуар Кремля, коли використовувала сфабриковані звинувачення в розкраданні грошей з американської допомоги, щоб зробити набіг на провідну українську неурядову антикорупційну організацію, пише Коен.

«Дедалі більш корумпована і авторитарна поведінка київських політиків — це не тільки зрада того, за що виступали революціонери ЄвроМайдану. Це ще й ляпас віце-президенту США Джо Байдену — можливо, найбільш високопоставленому другові України на Заході», — обурюється Коен.

«Настав час почекати з пряниками і дістати батіг», — вважає він.

«Першим кроком буде визнання, як вже роблять експерти по Україні, що президент Порошенко — здебільшого сам є проблемою, а не її вирішенням», — пише автор.

«Він, безумовно, демократично обраний глава української держави, так що Захід (і українці) продовжують його підтримувати, принаймні на даний момент. Завдання полягає в тому, щоб знайти способи чинити на нього і його уряд більше жорсткий тиск», — йдеться у статті.

«Прийшов час поставити умови для надання подальшої фінансової допомоги: немає реформ — немає допомоги», — пропонує Коен.

Однією з принципових складових цих реформ він вважає виправлення «жахливо корумпованої» судової системи України.

Також важливим кроком на шляху до реформ Коен називає підтримку критиків Порошенка.

«Якщо правлячий клас країни не прислухається до своїх друзів на Заході, можливо пам’ятаючи про те, що трапилося з його попередником, — він прислухається до своїх же громадян», — підкреслює автор статті.

Як зазначала колишній міністр фінансів України Наталія Яресько, енергійне громадянське суспільство України є головною зброєю країни в боротьбі з корупцією.

Читайте також: «США призупинили фінансування інвестпроектів в Молдові через корупцію»

«Дозволити громадським активістам здійснювати ще більший та ефективніший тиск на політиків — це найкраще, що може зараз зробити Захід для України», — вважає Коен.

Він також вважає, що відкриття постійних представництв українських організацій громадянського суспільства в Вашингтоні і Брюсселі допоможе головним реформаторам встановити тісні зв’язки із західними чиновниками.

Коли західні чиновники зустрічаються з українським урядом, реформатори повинні бути присутніми там, підкреслює автор.

«Це також сприяло б створенню консультативної ради, яка складається з представників провідних організацій громадських активістів і реформаторів в уряді, який буде контактувати безпосередньо з адміністрацією Байдена», — йдеться в статті.

«Призупинення фінансової допомоги при одночасному посиленні громадянського суспільства послало б сигнал Порошенку, Україні та усьому світові: для нас має значення народ, а не політичні долі його лідерів. І сьогодні як ніколи українцям треба почути цей заклик», — підсумовує Коен.

Читайте також: «США не схвалюють результати референдуму в Нідерландах»

гройсман

Корупція — одна з найбільших проблем України

 

 

Be the first to comment on "Foreign Policy: «Для України ці два місяці були поганими»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*



*