Financial Times: Росію можуть почати виводити зі світової фінансової системи

Financial TimesFinancial Times

Західні санкції, остання серія яких спрямована проти російських олігархів, стають дедалі серйознішими, — пише газета Financial Times, додавши, що Путіна необхідно змусити змінити спосіб мислення.

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Як зазначає FT, починаючи від російської анексії Криму в 2014 році та втручання на Донбасі, західні країни на чолі з США систематично посилювали санкції проти Росії. Вони почали з санкцій, спрямованих на фізичних осіб, потім розширили їх і охопили ними банківські та енергетичні компанії, поступово обмежуючи доступ до західного фінансування та капіталу.

Проте з часом Росія зуміла обмежити шкідливі наслідки і навчилася жити з санкціями, а каральні заходи не мали помітного впливу на поведінку Путіна. «Навпаки, Путін почав застосовувати проти західного ліберального порядку щоразу більш агресивну тактику», — читаємо ми.

Остання серія санкцій, оголошена Міністерством фінансів США, сувора, і ці дії «потенційно більш шкідливі для російської економіки, ніж попередні заходи». «Путіну буде складніше знехтувати ними», — додає FT.

Східна Гута

Східна Гута

Санкції спрямовані проти 24 російських бізнесменів та чиновників, а також 14 російських компаній. Британська газета нагадує, що поки західні інвестори розмірковували над наслідками цих кроків, рубль та російські фондові ринки зазнали втрат.

Читайте також: «Російський шакал готується до стрибка?»

«З огляду на невизначеність геостратегічного клімату, незрозуміло, наскільки безпечно буде торгувати з російськими суб’єктами, не наразившись на гнів США», — читаємо ми. Ці заходи стосуються багатьох осіб, а не лише близьких союзників Путіна. Згідно з FT, Росію можуть почати виводити зі світової фінансової системи, як у випадку з Іраном. «Російському лідерові буде складніше компенсувати ці збитки компаніям, які потерпають від санкцій та збирати навколо себе своїх союзників, як це було в минулому», — зазначає FT.

Міністерство фінансів США виправдовувало санкції «залученням Росії до різних шкідливих видів діяльності в світі», від спроб повалення західних демократій до надання озброєння режиму, який бомбить цивільних осіб.

«Вашингтон справедливо посилив американську відповідь: російські компанії, які користуються корупційною системою Путіна, не повинні бути захищені від дестабілізуючої діяльності його режиму», — додає газета.

«Інше питання, чи є ці заходи достатніми, щоб змінити спосіб мислення Путіна. Нинішнім осередком кризи є Сирія, де Росія, поряд з Іраном, готова допомогати президенту Сирії Асаду. Путін повинен приєднатися до засудження сирійського лідера, а не захищати його, коли він використовує заборонену зброю», — читаємо.

Пентагон

Пентагон

Читайте також: «Глава Пентагону: Після хімічної атаки в Сирії з нашого боку можлива будь-яка відповідь»

Американський президент Дональд Трамп попередив Сирію та Росію, що напад неминучий, хоча союзники США закликають до отримання достатніх доказів використання хімічної зброї, перш ніж застосовувати воєнні дії. Замість того, щоб погрожувати відплатою, яка може спровокувати пряму конфронтацію між Росією та Заходом, Путін повинен припинити підтримку потворного режиму, який він захищає», — читаємо в FT.

Be the first to comment on "Financial Times: Росію можуть почати виводити зі світової фінансової системи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**