Der Spiegel: 867 млн євро президента Петра Порошенка

чиновникиПонад 100 тис. українських чиновників і членів уряду виклали в Інтернеті відомості про свої статки

Понад 100 тис. українських чиновників і членів уряду виклали в Інтернеті відомості про свої статки, повідомляє німецький журнал Der Spiegel. Зробити це їх зобов’язав новий закон, що вимагає прозорості від державних діячів і передбачає до двох років позбавлення волі за надання неправдивих відомостей.

Читайте також: «Які продукти подорожчають після підвищення мінімалки?»

Президент і власник шоколадних фабрик Петро Порошенко вказав на своїх банківських рахунках 23,7 млн ​​євро. Крім того, він володіє більш ніж сотнею підприємств в декількох країнах світу, в тому числі в Росії. Сумарний статок Порошенка, за даними українського тижневика «Новий час», становить 867 млн ​​євро, що робить його четвертою найбагатшою людиною в Україні — після трьох олігархів.

Глава українського уряду Володимир Гройсман задекларував 913 тис. євро готівкою, а також дев’ять годинників люксових брендів, йдеться далі. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков володіє, як він повідомив, трьома квартирами, в тому числі одною — загальною площею 657 кв. м, винним льохом з 750 пляшками вина та колекцією творів мистецтва та антикваріату, куди входить справжня картина Пабло Пікассо.

рада

Верховна Рада

Тим часом київський мер Віталій Кличко вказав у своїй декларації сім велосипедів, а також інше майно на загальну суму понад 9 млн євро. У той же час ані частками в компаніях, ані нерухомістю за кордоном колишній чемпіон світу з боксу не володіє, уточнює кореспондент.

Тим часом за результатами електронного декларування складено Топ-5 найбільш заможних українських мерів.

Читайте також: «Електронне декларування в Україні: перші результати»

Судячи з Е-декларацій, найбагатшим мером України є міський голова Дніпра Борис Філатов. Він і його сім’я задекларували 5,1 млн гривень і 1,5 млн доларів готівки. Крім того, у Філатова сім дорогих автомобілів, в тому числі Porsche, Jaguar, Dodge, свій вертоліт, десятки ювелірних прикрас вартістю до 200 тис грн кожна, величезна колекція творів мистецтва. Також Філатов має 3 квартири і 2 будинки.

Друге і третє місце займають мери Києва і Харкова — Віталій Кличко та Геннадій Кернес. У п’ятірку також увійшов міський голова Ужгорода Богдан Андрєєв і мер Полтави Олександр Мамай.

Цікаво, що серед найбільш скромних за доходами виявився мер Львова Андрій Садовий, а також міські голови Сум, Тернополя, Херсона, Чернівців і Хмельницького.

гроші

Глава українського уряду Володимир Гройсман задекларував 913 тис. євро готівкою

Нагадаємо, що раніше мер Дніпра виписав собі і заступникам премію в 800% окладу. При цьому Борис Філатов назвав такий «приємний щомісячний бонус» одним з надійних методів боротьби з корупцією.

Читайте також: «Силовики повернули дніпропетровським аграріям зерно, вкрадене рейдерами»

 

 

Be the first to comment on "Der Spiegel: 867 млн євро президента Петра Порошенка"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**