Amnesty International: Дії Ізраїлю мають ознаки військових злочинів

Обстріл Сектора ГазаОбстріл Сектора Газа

«Це черговий приклад використання ізраїльською армією надмірної кількості боєприпасів», — заявив Філіп Лютер, представник Amnesty International на Близькому Сході та в Північній Африці.

Читайте також: «Президент Палестини пояснив причини Голокосту»

Лютер зазначив, що дії Ізраїлю є «порушенням міжнародних стандартів», а в деяких випадках це те, що називається «навмисним вбивством» (ang. wilful killings), яке «має ознаки військових злочинів».

Такою є реакція організації, яка захищає права людини, на зіткнення, що відбулися 14 травня на кордоні між Ізраїлем і Сектором Газа. У результаті зіткнень між представниками ізраїльської армії та служб безпеки, які застосовували вогнепальну зброю, та палестинцями, котрі намагалися перетинати огорожу, загинули 52 особи. Протести на кордоні тривають з 30 березня.

Палестина отримала статус держави-спостерігача в ООН за підсумками голосування 29 листопада 2012 року

Палестина отримала статус держави-спостерігача в ООН за підсумками голосування 29 листопада 2012 року

Читайте також: «Палестина підніме питання про вступ в ООН та спробує домогтися резолюції проти ізраїльської окупації»

Лютер сказав, що «спіраль насильства (в Секторі Газа) виходить з-під контролю». «Ізраїльська влада повинна негайно обмежити армійські операції, щоб уникнути подальших жертв», — підкреслив він.

Представник AI нагадав, що місяць тому організація закликала міжнародне співтовариство припинити постачання зброї та військової техніки Ізраїлю. «Зростання кількості жертв та поранених лише підкреслює, наскільки потрібне таке ембарго», — сказав він.

Читайте також: «Генсек ООН привітав антиізраїльську резолюцію»

На думку Лютера, насильство, вчинене деякими палестинцями, які протестують на кордоні, «не виправдовує використання проти них бойових засобів». «Згідно з міжнародним правом, вогнепальна зброя може використовуватися лише у випадку прямої загрози життю та здоров’ю», — нагадує представник АІ.

У Палестині

У Палестині

Be the first to comment on "Amnesty International: Дії Ізраїлю мають ознаки військових злочинів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**