700 французьких учених звертають увагу світової спільноти на загрозу кліматичної катастрофи

LibérationLibération

Екстремальні температури в Європі, Японії, Північній Африці та США, лісові пожежі, танення льодовиків в Антарктиді: це лише цьогорічні ознаки зміни клімату. 700 французьких експертів б’ють тривогу.

Читайте також: «Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін»

700 французьких учених привертають увагу світової спільноти до загрози кліматичної катастрофи. У спільному зверненні, опублікованому на титульній сторінці видання Libération, вони закликають уряди всіх країн до негайних дій, щоб зупинити глобальне потепління. До 2030 року подолати виклики, які спричинили кліматичні зміни, можна лише у тому випадку, якщо «негайні зміни стануть частиною амбітних і чітко визначених цілей».

Усе більше відчуваються кліматичні зміни. Це і підвищення середньої температури, і танення льодовиків та крижаних покривів, і підвищення рівня світового океану, і руйнування екосистем та підкислення океанів. «Як показують останні дані про викиди парникових газів, лише говорити недостатньо», — зазначають експерти, серед яких — екологи, а також фізики та економісти.

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі

Загальна вартість спалювання викопних енергоносіїв, таких, як вугілля, нафта та газ, зросла в Європі в 2017 році, порівняно з попереднім роком, на 1,8%, у тому числі на 3,2% у Франції.

Читайте також: «Через глобальне потепління на 25% поверхні планети може розпочатися постійна посуха»

Науковці скаржаться, що боротьба з глобальним потеплінням є надто повільною. Вони згадують Паризьку кліматичну угоду від 2015 року та прийняття в її рамках глобального плану дій. Тоді уряди зобов’язалися зупинити глобальне потепління на рівні значно «нижчому 2 ° C» в порівнянні з доіндустріальною епохою. Але такий величезний проект не буде реалізований самим лише підписанням угоди, попереджають експерти.

Автори звернення також зазначають, що «багато рішень, які можуть протистояти кліматичним змінам вже існують». Це, наприклад, використання джерел енергії з нульовим викидом вуглецю, краща ізоляція будівель, органічне землеробство. Дослідники підкреслюють, що боротьба з глобальним потеплінням є «політичною метою найвищого ступеню важливості».

Необхідно якнайшвидше вживати заходів, спрямованих на протидію глобальному потеплінню

Необхідно якнайшвидше вживати заходів, спрямованих на протидію глобальному потеплінню

У столиці Таїланду Бангкоку закінчилася остання міжнародна нарада перед грудневою зустріччю COP24 у Катовіце (Польща). У суботу в Таїланді та 82 інших країнах відбулися демонстрації та протести у рамках світової акції Rise for Climate. Їх учасники вимагали більш рішучих кроків для захисту клімату.

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

Різноманітні заходи відбулися також у Берліні. Альянс екологічних організацій закликав уряд до більш жорстких дій проти використання та спалювання викопного палива. Девіз протестів: «Наша Земля горить: дійте нарешті!».

Be the first to comment on "700 французьких учених звертають увагу світової спільноти на загрозу кліматичної катастрофи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**