30% американців мають вогнепальну зброю. Ще 36% не виключають її купівлі

Володіння вогнепальною зброєю є невід’ємною частиною американських традиційВолодіння вогнепальною зброєю є невід’ємною частиною американських традицій

Як показало опитування дослідницького центру Pew Research, володіння вогнепальною зброєю є невід’ємною частиною американських традицій та ідентичності. Принаймні дві третини американців живуть або жили в домівці, в якій зберігається вогнепальна зброя.

Читайте також: «Вороги США промацують їх оборону по всій земній кулі»

«Вогнепальна зброя є невід’ємною частиною способу буття американського суспільства від початку американської федерації, а для багатьох американців зброя є предметом гордості», — стверджують експерти дослідного центру Pew Research зі штаб-квартирою у Вашингтоні, коментуючи нещодавно опубліковані результати опитування.

Майже одна третина респондентів (30%) володіє вогнепальною зброєю, а ще 36% не виключають, що в майбутньому куплять пістолет, револьвер, дробовик або гвинтівку.

Понад дві третини опитаних (72%) зізналися, що принаймні один раз в житті стріляли з якогось виду зброї. У той час 55% з них ніколи не були власниками вогнепальної зброї.

Незалежно від того, чи зброя використовується для полювання, стрільби по мішенях або індивідуального захисту, її власники вважають, що конституційне право на носіння власної зброї має особливе значення для їхнього відчуття особистої свободи.

Більшість власників вогнепальної зброї (66%) має кілька її одиниць, а 73% не можуть собі уявити життя без неї.

Майже одна третина респондентів володіє вогнепальною зброєю

Майже одна третина респондентів володіє вогнепальною зброєю

Читайте також: «Чи дочекаються українці легалізації зброї?»

Республіканці та люди, близькі до поглядів Республіканської партії набагато частіше є власниками зброї (44%), ніж демократи та особи, які поділяють погляди Демократичної партії (20%). Найбільш частою причиною володіння вогнепальною зброєю є  необхідність забезпечення особистого захисту.

Половина респондентів, які брали участь в опитуванні дослідницького центру Pew Research погодилася, що насильство із застосуванням зброї «є серйозною проблемою в Америці». Цю думку поділяє більшість — 59% — людей, які не володіють зброєю і набагато менша група (30%) тих респондентів, які володіють вогнепальною зброєю.

Серед причин насильства із застосуванням вогнепальної зброї американці найчастіше назвали: родинні чвари  (74%); важке фінансове становище (65%); відеоігри, в яких пропагується жорстокість; легкість незаконного придбання зброї (60%); насильство в кіно і на телебаченні (55%).

Дослідження Pew Research проведилось 13–27 березня та 4–18 квітня.

В Україні, за інформацією, наданою депутатом Верховної Ради Сергієм Пашинським, парламентарі готують законопроект про вільний обіг зброї в Україні. Документ представлять восени 2017 року.

Дві третини опитаних принаймні один раз в житті стріляли з якогось виду зброї

Дві третини опитаних принаймні один раз в житті стріляли з якогось виду зброї

Читайте також: «Росія розмістила в Білорусі потужну і смертоносну зброю»

Українська асоціація власників зброї постійно наголошує на невід’ємному праві українців легально володіти вогнепальною зброєю.

Be the first to comment on "30% американців мають вогнепальну зброю. Ще 36% не виключають її купівлі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**