298 порожніх стільців перед посольством РФ як нагадування про збитий авіалайнер

Стільці перед посольством РФСтільці перед посольством РФ

Перед російським посольством в Гаазі (Нідерланди) відбувся символічний протест. Родичі жертв трагічного рейсу MH17 встановили перед дипломатичним представництвом 298 порожніх білих стільців, які символізують пасажирів, що загинули в небі над Донбасом після збиття літака авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» у липні 2014 року.

Читайте також: «Росія повинна визнати провину за Боїнг МН-17 — Ебботт»

У результаті катастрофи пасажирського літака (рейс MH17), який був збитий 17 липня 2014 року, загинуло 298 людей — усі пасажири та члени екіпажу — в тому числі 196 голландців, а також британці, малайзійці та австралійці.

25 травня 2018 року Нідерланди офіційно звинуватили Росію в збитті літака. Слідчі заявили, що ракета, яка потрапила в машину, належала російській армії. Москва заперечує ці звинувачення.

Більше, ніж за місяць до четвертої річниці катастрофи родичі жертв організували протест біля посольстві Росії в Гаазі. На галявині перед будинком вони розмістили рядами, як у літаку, 298 білих стільців, і на деякі з них поклали червоні троянди.

Боїнг, збитий російськими терористами

Боїнг, збитий російськими терористами

Як повідомили голландському порталу nu.nl організатори протесту, вони таким чином хочуть надіслати повідомлення російському президенту, уряду та російським громадянам. Стільці було встановлено у п’ятницю, тому що на вихідних в Гаазі проводяться урочисті заходи до Дня незалежності Російської Федерації. День Росії офіційно припадає на вівторок, 12 червня.

Читайте також: «Лавров погрожує «захистом прав росіян» у Балтії та Україні»

«298 осіб, у тому числі 80 дітей, сьогодні не мають чого відзначати, їх місця залишаться порожніми. Ті, хто засудив їх до такої долі, мовчать і відвертають голову», — розповіли родичі.

Сандер ван Луїк з фундації MH17, який через авіакатастрофу втратив брата, заявив, що протест це «емоційне повідомлення». Він додав, що необхідно показати росіянам, що вони святкують свою незалежність, одночасно погоджуючись з брехнею.

25 травня 2018 року Нідерланди офіційно звинуватили Росію в збитті літака

25 травня 2018 року Нідерланди офіційно звинуватили Росію в збитті літака

Читайте також: «Звіт Нідерландів з MH17 готовий, але поки не опублікований»

Стільці буди поставлені у п’ятницю ввечері. Голова Міністерства закордонних справ Нідерландів Стеф Блок висловив своє розуміння акції, яку влаштували родичі жертв.

Be the first to comment on "298 порожніх стільців перед посольством РФ як нагадування про збитий авіалайнер"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**