2018-й обіцяє бути роком польотів у космос, організованих приватними космічними компаніями

Falcon HeavyFalcon Heavy

Починаючи з обіцяного SpaceX першого польоту важкої ракети Falcon для доставки космонавтів до Міжнародної космічної станції, 2018 рік повинен стати роком, коли приватні космічні компанії почнуть втілювати свої довгострокові плани.

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

«Я з нетерпінням чекаю, що багато обіцянок стануть реальністю», — сказав Джон Логсдон, професор політичних наук та міжнародних відносин в Університеті Джорджа Вашингтона.

Цього року заплановано запуск надзвичайно перспективної космічної ракети Falcon Heavy, за допомогою якої у найближчому майбутньому здійснюватимуться польоти до Марса та на інших напрямках у глибокий космос.

Велика ракета, яка схожа на три ракети Falcon 9, зв’язані разом, вже стоїть на майданчику на мисі Канаверал (штат Флорида, США), і, як очікується, здійснить перший рейс до кінця січня.

«Великий Falcon Heavy дозволить SpaceX конкурувати, щоб перевозити найбільші супутники, — сказав інтерв’ю аналітик космічної галузі Білл Острове. — Falcon Heavy також дозволить SpaceX здійснювати місії у глибокому космосі. Перший запущений Falcon Heavy полетить за траєкторією руху Землі, що підтвердить корисність ракети-носія для місій цих типів».

«Важливо відзначити, що поки немає великого ринку для Falcon Heavy, — додав він. — Для більшості поточних місій можуть бути задіяні Falcon 9».

Коли SpaceX доведе, що Falcon Heavy є надійним транспортним засобом, більше країн та компаній можуть бути зацікавлені в його використанні.

Спочатку очікувалося, що SpaceX розпочне польоти з космонавтами НАСА до космічної станції вже в 2015 році, але так не сталося.

2018 рік повинен стати роком, коли приватні космічні компанії почнуть втілювати свої плани

2018 рік повинен стати роком, коли приватні космічні компанії почнуть втілювати свої плани

Читайте також: «Росія втратила 19 космічних супутників»

Розвиток та бюджетні затримки не дозволили компанії SpaceX досягти цієї мети, але скидається на те, що у 2018 році відбудуться зміни на краще.

SpaceX не є єдиною компанією, обіцянки якої залишилися невиконаними протягом останніх кількох років.

Цього року Boeing також розпочне польоти на космічну станцію для НАСА в рамках комерційної програми. Очікується, що подібно до SpaceX в майбутньому регулярні польоти з екіпажами для NASA також здійснюватиме Boeing.

«Я думаю, є хороші шанси, що принаймні один з двох (Boeing або SpaceX – Глобал Аналітик) полетить в 2018 році», — сказав Логсдон.

Декілька інших компаній, які займаються космічними польотами, також можуть одержати декілька перемог у 2018 році.

Можливо Virgin Galactic та Blue Origin зможуть найближчими місяцями запустити у тестові польоти свої суборбітальні транспортні засоби з екіпажами, хоча незрозуміло, яка компанія зробить це першою.

У нинішньому році на ринок можуть вийти такі невеликі компанії, як Rocket Lab та Vector

У нинішньому році на ринок можуть вийти такі невеликі компанії, як Rocket Lab та Vector

У нинішньому році на ринок можуть вийти такі невеликі компанії, як Rocket Lab та Vector.

Читайте також: «Космічний зонд, запущений в далекий космос 40 років тому функціонує нормально»

Хоча ринок, як видається, є завеликим для них, не кажучи вже про SpaceX, Boeing, Virgin Galactic і Blue Origin, тільки час покаже, наскільки життєздатними є їхні плани.

Be the first to comment on "2018-й обіцяє бути роком польотів у космос, організованих приватними космічними компаніями"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**