Україна веде переговори про продаж 100 танків Пакистану

Танк «Оплот»Танк «Оплот»

Україна веде переговори про продаж 100 бойових танків Т-84 «Оплот» до Пакистану, і планує використати ці кошти для модернізації виробничих потужностей своєї державної оборонної промисловості та інвестувати в дослідження та розробки, повідомляє Gazeta Wyborcza.

Читайте також: «Під Чермаликом були обстріляні опорні пункти лінії оборони ЗСУ»

Підписання угоди між пакистанцями та українським оборонним підприємством «Укроборонпром» означатиме ще один експортний контракт на поставку танків після укладення угоди з Таїландом в 2011 році. Бангкок отримав в цілому 49 «Оплотів».

У 90-х роках українська оборонна промисловість виробила для Пакистанської армії 320 танків Т-84UD, згідно з угодою на 600 млн доларів.

Крім експортних продажів, «Укроборонпром» також випускає «Оплот» для Збройних сил країни. Минулого місяця Президент України Петро Порошенко повідомив, що для придбання неназваної  кількості танків для українських сухопутних сил буде виділено понад 300 млн гривень (12 млн доларів США).

Прибуття військової техніки для участі у навчаннях «Шляхетний партнер 2017»

Прибуття військової техніки для участі у навчаннях «Шляхетний партнер 2017»

«Левова частка грошей» буде спрямована на покупку «Оплотів», щоб наші солдати змогли ефективно боротися», — відзначив Петро Порошенко в своїй заяві. Українські військові протистоять російсько-терористичним військам на сході країни.

Читайте також: «Росіяни атакували позиції ЗСУ під Авдіївкою та зазнали втрат»

Танк «Оплот» важить приблизно 51 тонну, його екіпаж складає три особи, максимальна швидкість — 70 км/год. «Оплот» виробляється дочірньою компанією «Малишев» на заводі в Харкові.

Тим часом понад 2800 військовослужбовців з Грузії, Сполучених Штатів, Великої Британії, Німеччини, Туреччини, Словенії, Вірменії та України беруть участь у багатонаціональних військових навчаннях «Шляхетний партнер 2017», які триватимуть з 30 липня до 12 серпня на базі «Вазіані» біля Тбілісі.

Започатковані у 2015 році навчання «Шляхетний партнер» мають на меті поліпшення підготовки військовослужбовців зі Збройних сил Грузії та держав-членів НАТО та покращення взаємодії грузинських військ з підрозділами НАТО.

Військових, які прибули до Грузії привітав начальник Генерального штабу грузинських Збройних сил генерал-майор Вахтанг Капанадзе та заступник міністра оборони Грузії Анна Долідзе.

Учасники навчань

Учасники навчань

Капанадзе розповів репортерам про військове обладнання та транспортні засоби, які братимуть участь у навчаннях, і зазначив, що вони будуть корисні для всіх зацікавлених сторін.

«Армійські підрозділи використовуватимуть різноманітне важке озброєння та бойові системи. Найголовніше, що також з’явились різні системи підтримки та логістики — це дозволить вирішувати складні завдання», — сказав чиновник.

Читайте також: «Командувач армією США в Європі вражений професіоналізмом ЗСУ»

 

 

Be the first to comment on "Україна веде переговори про продаж 100 танків Пакистану"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**