11 червня відбудеться зустріч глав МЗС України, ФРН, Франції та РФ

Засідання у нормандському форматіЗасідання у нормандському форматі

Зустріч Нормандської четвірки щодо врегулювання ситуації на Донбасі відбудеться 11 червня в Берліні, — підтвердив заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін. Раніше ця дата була наведена Міністерством закордонних справ Німеччини.

Читайте також: «Штайнмаєр прокоментував зустріч «Нормандської четвірки»

Карасін сказав в інтерв’ю ТАРС, що на нараді будуть обговорюватися «усі теми, що стоять на порядку денному урегулювання української кризи». Він запевнив, що обмежень на будь-яку тематику не буде.

Раніше про зустріч міністрів чотирьох країн оголосив міністр закордонних справ ФРН Хейко Маас під час візиту до України. Це буде перша подібна подія цього року.

Як повідомляють російські ЗМІ, глави дипломатії мають намір обговорити формат мирної місії ООН на Донбасі. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також звернувся з пропозицією підняти питання про обмін в’язнями. Київ планує домовитися не тільки про обмін в’язнями з проросійськими сепаратистами, а й про передачу громадян України, які утримуються в російських в’язницях.

У свою чергу, глава МЗС РФ Сєргєй Лавров попередив, що Москва «не бачить сенсу в обговоренні питання про урегулювання української кризи, якщо не буде обговорюватися формула Штайнмаєра», названа так на честь колишнього міністра закордонних справ, а нині президента Німеччини.

Павло Клімкін

Павло Клімкін

За інформацією ЗМІ, цей план передбачає, що до Конституції України буде включено положення про автономний статус Донбасу. Одночасно має розпочатися підготовка до місцевих виборів в окупованих Росією районах Донбасу. Особливий статус Донбасу має діяти в період виборчої кампанії, а якщо вибори будуть визнані міжнародними інституціями, то їх буде запроваджено на постійній основі. На наступному етапі російські війська мають залишити Донбас.

Читайте також: «Росіяни намагаються зірвати зустріч «Нормандської четвірки»

Українська сторона вважає, що цей сценарій фактично призведе до визнання самозваних «народних республік», створених проросійськими сепаратистами на Донбасі за активного керівництва з боку Москви. Клімкін нещодавно звинуватив Росію у тому, що вона бореться за «легалізацію свого протекторату на Донбасі». Москва, яка заперечує свою безпосередню участь у війні на Донбасі, стверджує, що влада в Києві має обговорювати повноваження миротворчої місії безпосередньо з сепаратистами. Російська «Нєзавісімая газєта» наводить думку українського політолога Володимира Фесенка, який прогнозує, що ані Росія, ані Україна на даний час не готові йти на поступки з фундаментальних питань. З цієї причини не слід чекати, що Нормандська четвірка найближчим часом запропонує план, який може стати проривом у врегулюванні конфлікту.

Франк-Вальтер Штанмаєр

Франк-Вальтер Штанмаєр

Так званий Нормандський формат переговорів щодо Донбасу — це переговори представників влади чотирьох країн: України, ФРН, Франції та РФ. Вперше переговори в цій групі, на рівні глав держав, відбулися влітку 2014 року, коли лідери країн взяли участь у святкуванні 70-річчя висадки союзників у Нормандії.

Читайте також: «Порошенко: «Нормандська четвірка» домовилася про необхідність повного припинення вогню на Донбасі»

Війна на Донбасі триває з 2014 року. Під час бойових дій загинуло понад 10 тис. осіб.

Be the first to comment on "11 червня відбудеться зустріч глав МЗС України, ФРН, Франції та РФ"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**