Італія звинуватила Францію в міграційній кризі

Луїджі Ді МайоЛуїджі Ді Майо

Віце-прем’єр-міністр Італії Луїджі Ді Майо звинуватив Францію у доведенні десятків країн Африки до бідності та міграційної кризи. Після його контроверсійної промови до Міністерства закордонних справ Франції була викликана для пояснень італійський посол у цій країні Тереза Кастальдо. Після зміни влади в Італії погіршилися її відносини з Францією.

Читайте також: «Італія вимагає пояснень від Франції через інцидент у міграційному центрі»

«Якщо сьогодні ми маємо людей, які залишають Африку, то це тому, що деякі європейські держави, на чолі з Францією, ніколи не переставали колонізувати десятки африканських країн, — сказав Ді Майо. — Якби Франція не мала своїх африканських колоній, вона була б 15-ю за величиною економікою в світі. Замість цього вона є однією з перших, завдяки тому, що вона робить в Африці».

Ді Майо вимагає від ЄС вжиття заходів у цьому питанні. «Європейський Союз повинен накласти санкції на всі країни, такі як Франція, які доводять африканські країни до бідності та змушують людей залишати їх», — сказав він.

Мігранти

Мігранти

«Франція, друкуючи гроші для 14 африканських країн, перешкоджає їхньому економічному розвиткові й сприяє тому, що біженці звідти тікають і вмирають на морі або досягають наших берегів», — додав італійський віце-прем’єр.

Читайте також: «Італія вимагає пояснень від Франції через інцидент у міграційному центрі»

Після суперечливих тверджень Ді Майо до Міністерства закордонних справ Франції була викликана для надання роз’яснень італійський посол Тереза Кастальдо.

«Зауваження італійської влади неприйнятні. Не вперше італійська влада допускає агресивні й неприйнятні коментарі», — цитує агентство Reuters своє джерело у французькому уряді.

Відносини між Італією та Францією погіршуються від червня 2018 року. Тоді до влади в Італії прийшли праві партії («П’ятизірковий рух» і «Північна ліга» Маттео Сальвіні).

Reuters

Reuters

Читайте також: «Італійський міністр закликає скасувати покарання за пропаганду фашизму»

Прем’єр-міністр Італії Сальвіні звинуватив президента Франції Макрона у «діях, спрямованих проти власного народу» і висловив підтримку «жовтим жилетам». Крім цього італійська сторона вимагає від французької екстрадиції 14 італійців, яких звинувачують у терористичній діяльності в Італії в 1960-80-ті роки ХХ ст.

Be the first to comment on "Італія звинуватила Францію в міграційній кризі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**