Італія вимагає пояснень від Франції через інцидент у міграційному центрі

Бардонекк’яБардонекк’я

Міністерство закордонних справ Італії викликало посла Франції у Римі у зв’язку з інцидентом в міграційному центрі допомоги в Бардонекк’ї.

Читайте також: «Південна Італія зазнала гіршої економічної кризи, ніж Греція»

Інцидент трапився в невеликому містечку на кордоні між двома країнами. П’ятеро озброєних жандармів з французької митниці увійшли до станції швидкої медичної допомоги на залізничному вокзалі, де збираються мігранти, що прибувають до цього району П’ємонта.

Жандарми попросили одного нігерійця здати сечу на аналіз, оскільки підозрювали його в торгівлі наркотиками. За даними агентства Reuters, результат аналізу виявився негативним. При цьому італійські лікарі стверджують, що французькі жандарми їх залякували.

У медичному пункті працюють волонтери медичної організації Rainbow4Africa, які допомагають мігрантам, котрі останнім часом дедалі частіше пробують дістатися через Альпи з Італії до Франції.

Читайте також: «Занепад Європейського Союзу»

Reuters

Reuters

Діями жандармів обурилася мерія італійського міста, яка заявила, що правоохоронці не мають такого права. Міський голова Франческо Авато сказав, що існування центру було узгоджене з місцевою адміністрацією, і доступ до нього мають лише уповноважені особи та мігранти.

Неурядова організація теж почала роздмухувати скандал, називаючи дії французьких жандармів «серйозним втручанням» у діяльність «італійських інституцій».

У відповідь на цей інцидент Міністерство закордонних справ Італії викликало французького посла Крістіана Массі та вимагало від нього пояснити причини перетину кордону і дій жандармів.

Французька влада відповіла, що акція була законною. Представник французького уряду Геральд Дарманін, якому підлягає митна служба, заявив, що на основі підписаних міждержавних угод французькі митники можуть заходити на територію Італії.

Читайте також: «Світ перебуває на порозі грандіозних домовленностей — блогер»

Лідер правої італійської Ліги та її кандидат у прем’єр-міністри Маттео Сальвіні у відповідь на цей інцидент заявив, що треба вислати французьких дипломатів.

Маттео Сальвіні

Маттео Сальвіні

Be the first to comment on "Італія вимагає пояснень від Франції через інцидент у міграційному центрі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**