Італійські спелеологи стверджують, що вони знайшли грот, описаний в «Одіссеї»

Одіссей з товаришамиОдіссей з товаришами

Спелеологи стверджують, що грот знаходиться в містечку Сан-Феліче-Кіркео на південь від Риму. Вчені кажуть, що саме там, згідно з епосом, Одіссей та його супутники рік перебували у гостях у ворожки та чарівниці Кірки.

Читайте також: «Українські та польські археологи розкопали біля Дністра незвичне поховання, якому 4500 років» 

Грот розташований у популярній приморській місцевості у столичному регіоні Лаціо та відповідає опису в десятій частині давньогрецького шедевру про історію повернення додому Одіссея після закінчення Троянської війни. Це стверджують члени римської асоціації дослідників підземель.

Їхні переконання також базуються на легендах про дане місце та на подробицях, представлених Гомером, який написав, що саме там його головного героя захопила «красива, кучерява, розумна дама» і він разом зі своїми супутниками майже забув, що вони пливуть до омріяної Ітаки.

Кірка

Кірка

На зворотному шляху з Трої вони відхилилися від маршруту, і місцем, де це сталося, команда спелеологів та археологів вважає підніжжя гори Кіркео, розташованої недалеко від берега.

Читайте також: «У Гватемалі археологи виявили парову лазню стародавніх майя»

Газета «Il Messaggero» підкреслює, що, на думку відкривачів, лабіринт скельних проходів, який там знаходиться і до яких колись запливали кораблі, також намальований на мапах гротів XIX століття.

Члени нинішньої експедиції, котрі прибули туди на байдарках, порівняли краєвид, який їм відкрився, з «монументальним природним собором над фіордом, гідним пера Жуля Верна».

Як вони зазначали, вражає і розмір печери, який становить не менше 30 000 кубічних метрів. Основні його мешканці — тисячі кажанів.

Регіон Лаціо в Італії

Регіон Лаціо в Італії

Нинішні дослідження — це завершення тих, які 35 років розпочав історик Томмазо Ланцуїсі.

Це місце, відоме з «Одіссеї» як палац Кірки, тепер стане предметом детального вивчення дослідників Національного парку Кіркео.

Читайте також: «Норвезькі археологи зробили незвичайне відкриття»

Район цього мальовничого містечка відомий своїми вражаючими знахідками, серед яких залишки будівлі рицарів-тамплієрів та сліди неандертальця.

Be the first to comment on "Італійські спелеологи стверджують, що вони знайшли грот, описаний в «Одіссеї»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**