Іспанія накладе вето на Brexit

ГібралтарГібралтар

Мадрид загрожує заблокувати умову про Brexit. За п’ять днів до саміту лідерів ЄС у Брюсселі, на якому має бути затверджена ця угода, іспанський уряд пообіцяв накласти вето, якщо не будо прийнято його пропозиції стосовно майбутнього статусу Гібралтару. На даний момент уряд Терези Мей відмовляється від розгляду цих пропозицій.

Читайте також: «На Іберійському півострові продають цілі села»

Справа постала лише зараз, оскільки раніше переговірник ЄС Мішель Барньє зберігав у таємниці 585-сторінковий текст угоди. Іспанці виявили контроверсійні записи на сторінці 297. У них зазначено, що положення угоди про Brexit також застосовуватимуться до «британських заморських територій».

Справа Гібралтару має у Іспанії дуже сильний емоційний заряд. «Для нас Гібралтар — це колонія, а не британська територія», — заявив голова іспанської дипломатії Жозеп Борелл.

Тереза Мей

Тереза Мей

Читайте також: «Іспанія: Гібралтар не є перешкодою для Brexit»

Суперечка бере свій початок в Утрехтському договорі від 1714 року, який завершив війну за іспанську спадщину. Саме тоді Велика Британія отримала території, розташовані в стратегічному місці. Договір одночасно означав завершення золотого віку колоніальної Іспанії — країна втратила багато своїх територій у Європі, включаючи Нідерланди та Сардинію. У той же час почався період британської влади.

Однак Іспанія вимагає окремої угоди щодо Гібралтару також з огляду на сучасні причини. Крихітна територія є осередком для проведення сумнівних фінансових операцій, контрабанди сигарет та азартних ігор. Мадрид також вимагає врегулювання правил риболовлі та статусу аеропорту, який, на думку іспанців, розташований на їхній території.

Іспанія та Португалія

Іспанія та Португалія

Читайте також: «На тлі Brexit знову постало питання приналежності Гібралтару»

Кілька країн ЄС вже підтримали Іспанію в цьому спорі. Однак Брюссель остерігається, що зміна змісту угоди також спонукає інші держави ЄС висувати власні вимоги, що паралізує переговори про Brexit.

 

 

Be the first to comment on "Іспанія накладе вето на Brexit"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**