Іспанія збирається в суботу скасувати автономію Каталонії

Карлес ПучемонКарлес Пучемон

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой скликає в суботу надзвичайне засідання Ради міністрів, щоб вирішити, які заходи необхідно вжити для призупинення політичної автономії Каталонії, — відповідно до заяви уряду в Мадриді.

Читайте також: «Прем’єр-міністр Іспанії виключив вирішення кризи в Каталонії шляхом посередництва»

Комюніке було опубліковане після отримання центральним урядом листа від глави каталонського уряду Карлеса Пучемона. У четвер вночі минув термін ультиматуму, поставленого Барселоні центральним урядом. Мадрид вимагав пояснити, чи оголосив Пучемон 10 жовтня про від’єднання регіону від Іспанії.

У листі, представленому за 10 хвилин до крайнього терміну Пучемон написав, що «призупинення (декларації про незалежність Каталонії) залишається в силі». Проте він пригрозив, що організовує голосування в регіональному парламенті за оголошення декларації про незалежність, якщо центральний уряд «як і раніше унеможливить діалог і продовжить репресії». Він наголосив, що таке голосування 10 жовтня не відбулося.

Іспанський уряд не взяв до уваги цю відповідь. Він визнав, що Пучемон не відновив конституційного ладу в Каталонії, що від нього вимагалося. Центральні органи також заявили, що вживатимуть відповідних правових заходів, передбачених Конституцією.

У заяві уряд Рахой пояснив, що «продовжуватиме процедури, передбачені в статті 155 Конституції, щоб відновити законність уряду Каталонії», і щоб безпосередньо взяти на себе повноваження, які раніше належали автономному урядові в Барселоні.

У статті 155 говориться, що центральний уряд може через указ вжити заходів для запровадження прямого управління регіоном. Щоб ці заходи набули чинності, за них мусить проголосувати Сенат.

Кілька тисяч людей в іспанській Барселоні вийшли на акцію протесту

Кілька тисяч людей в іспанській Барселоні вийшли на акцію протесту

Читайте також: «Чи залишиться Іспанія єдиною державою?»

У суботу іспанський уряд проведе позачергове засідання Ради міністрів, щоби затвердити конституційні заходи, спрямовані на «захист спільних інтересів іспанців, в тому числі каталонців, і відновлення конституційного порядку» в Каталонії.

За даними агентства EFE, уряд схвалить ці захолоди в суботу та передасть на розгляд Сенату. Вони набудуть чинності наступного тижня. Це перший випадок застосування статті 155 Основного Закону після прийняття Конституції Іспанії в 1978 році.

Речник іспанського уряду Мендес де Віго підкреслив на прес-конференції, що Кабінет Рахоя використовуватиме всі наявні ресурси для відновлення конституційного порядку. Він подякував соціалістам та партії Ciudadanos за підтримку дій уряду у зв’язку з кризою в Каталонії.

Барселонський конфлікт з Мадридом — це результат референдуму1 жовтня в Каталонії, який центральний уряд визнав нелегітимним. За його результатами 90,18% виборців виступили проти незалежності регіону. У плебісциті взяли участь біля 2,28 мільйона з 5,3 мільйона кандидатів, які мають право голосу.

10 жовтня Пучемон оголосив в каталонському парламенті, що він приймає від громадян мандат на оголошення незалежності, але в той же час закликав каталонських депутатів відкласти на кілька тижнів відділення Каталонії, з тим щоб провести переговори з урядом в Мадриді. Пізніше Пучемон підписав декларацію про незалежність, закликаючи інші держави визнати «Каталонську республіку».

У відповідь на це Мадрид вимагав чіткої відповіді від Барселони, чи оголосила Каталонія незалежність. У понеділок Пучемон в листі до Рахоя не пояснив, чи він це зробив.

Читайте також: «Іспанія: Гібралтар не є перешкодою для Brexit»

Каталонія

Каталонія

Be the first to comment on "Іспанія збирається в суботу скасувати автономію Каталонії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**