Іспанія: Гібралтар не є перешкодою для Brexit

ГібралтарГібралтар

«Іспанія не висуває питання одержання назад Гібралтару як умову в переговорах між Лондоном і Брюсселем по Brexit», — запевнив іспанський міністр закордонних справ Альфонсо Дастіс.

Читайте також: «Теракт на концерті в Манчестері: Смертник підірвав бомби з цвяхами»

«Я не схильний порозуміння між Європейським Союзом і Великою Британією ставити в залежність від повернення суверенітету (Іспанії) над Гібралтаром», — сказав Дастіс консервативній газеті «ABC».

Він додав, що не хоче «створювати загрозу» для переговорів по Brexit, через висунення умов, які були б неприйнятними для уряду в Лондоні.

AFP відзначає, що заяви міністра з цього питання мають примирливий характер. У той же час Дастіс сказав, що залишається актуальною іспанська пропозиція, яка періодично повторюється, щодо спільного іспано-британського суверенітету над Гібралтаром, завдяки чому його жителі могли б мати подвійне громадянство: іспанське і британське.

Лондон

Лондон

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей на початку квітня сказала, що Лондон ніколи не відмовиться від Гібралтару без згоди самих мешканців. На даний час їх кількість оцінюється біля 32 тис.

Читайте також: «На тлі Brexit знову постало питання приналежності Гібралтару»

Незалежно від примирливо тону інтерв’ю, в силі залишаються керівні принципи ЄС щодо Brexit. Згідно з ними, після виходу Великої Британії з Європейського Союзу жодна умова між ЄС та Великою Британією «не може застосовуватися на території Гібралтару без порозуміння Сполученого Королівства з Королівством Іспанія». Це означає, що Мадрид може потенційно блокувати британській заморській території доступ до всіх торговельних угод, укладених в минулому між Лондоном і Брюсселем.

Під час минулорічного референдуму громадяни Великої Британії проголосували за вихід із ЄС, проте майже 96% виборців, які голосували в Гібралтарі висловилися за те, щоб залишитися в Євросоюзі. Внаслідок рішення про Brexit нинішні мешканці британської території відчувають себе непевно  без «парасольки» ЄС у відносинах Гібралтару з Іспанією. У той же час близько 9 тис. іспанських громадян, чиє існування залежить від роботи в Гібралтарі, стурбовані через можливе погіршення відносин Мадрида з британською колонією.

Тереза Мей

Тереза Мей

Гібралтар був окупований Англією під час війни за іспанську спадщину в 1704 році, і був офіційно переданий під управління Лондона після укладення мирного договору в Утрехті в 1713 році, а офіційно став британською колонією в 1830 році. Під час референдумів, які відбулися в 1967-му і 2002 роках його жителі двічі проголосували проти переходу території під іспанську юрисдикцію.

Читайте також: «Конфлікт навколо Гібралтару»

 

Be the first to comment on "Іспанія: Гібралтар не є перешкодою для Brexit"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**