Іспанські ЗМІ: Каталонські сепаратисти формують збройні загони

«Каталонія — нова європейська держава»«Каталонія — нова європейська держава»

Каталонські сепаратисти формують збройні відділи, які можуть взяти участь у блокаді Барселони 21 грудня у зв’язку з організованим у столиці регіону засіданням іспанського уряду, — повідомляє іспанське видання «АВС».

Читайте також: «Прем’єр-міністр Іспанії виключив вирішення кризи в Каталонії шляхом посередництва»

Згідно з мадридською газетою, 5 грудня сепаратисти сформували військові підрозділи, які назвали Незалежними групами швидкого реагування (GAAR). За їх профілем в одній із соціальних мереж слідкує вже йдуть 8 тисяч осіб.

«ABC» стверджує, що іспанські служби вже звернули увагу на нове утворення. Газета нагадує, що в своїй програмі діяльності, опублікованій в Інтернеті, GAAR інформує про використання «командної техніки».

Спецслужби перевірять, серед іншого, наскільки реальною структурою є GAAR, яку вони мають чисельність, а також хто заснував цю організацію. «Заплановане на 21 грудня в Барселоні засідання уряду Педро Санчеса може стати для GAAR бойовим хрещенням», — пише «ABC».

Каталонія

Каталонія

Лідер правлячої іспанської Народної партії (PP) Пабло Касадо зазначив, що, крім сепаратистських бойовиків, у Каталонії діє регіональна поліція Mossos d’Esquadra, яка підлягає автономному уряду Квіма Торра. Він вважає, що існує небезпека бунту цього формування проти Іспанії.

Читайте також: «Карлес Пучемон підписав декларацію про незалежність «республіки Каталонія»

«У Каталонії є біля 16 000 озброєних осіб, які не можуть залишатися в руках фанатичного безумця, яким є Торра, котрий закликає до «реалізації словенського шляху» до незалежності, — сказав глава РР Пабло Касадо, звернувшись до прем’єр-міністра Санчеса з вимогою негайно призупинити автономію Каталонії.

У той же час Санчес звернувся з офіційним листом до уряду Каталонії, з проханням до Торра про надання підтримки в організації засідання уряду Іспанії в Барселоні 21 грудня.

За даними іспанського МВС, за безпекою в столиці Каталонії мають стежити біля 9000 співробітників поліції з різних підрозділів. Одним з них буде Mossos d’Esquadra.

Так звана Рада оборони Республіки (CDR) закликала прихильників незалежності Каталонії заблокувати регіон у зв’язку із засіданням уряду Іспанії в Барселоні. Радикальна організація, яка вимагає негайного проголошення незалежності Каталонії, також заявила про свою готовність боротися з поліцією.

Карлес Пучемон

Карлес Пучемон

З розісланих по Інтернету повідомлень CDR виникає, що сепаратистські радикали мають намір почати блокування Каталонії в ніч з 20 на 21 грудня. ЗМІ очікують, що ці дії будуть продовженням протестів, що проходять з листопада у Франції і називаються рухом «Жовтих жилетів». Їх підтримали деякі представники CDR.

Читайте також: «У Каталонії поглиблюється криза. Сепаратисти оголосили «загальну мобілізацію»

Активісти Ради оборони Республіки провели в листопаді-грудні в Каталонії блокування автомобільних шляхів та залізничних колій. Ці події призвели до напруги між урядом в Мадриді та Кабінетом Торра. Іспанська влада звинуватила каталонську поліцію в пасивності щодо сепаратистів.

 

Be the first to comment on "Іспанські ЗМІ: Каталонські сепаратисти формують збройні загони"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**