Іспанські ЗМІ: З’являється дедалі більше російських фейкових новин про Каталонію

El PaisEl Pais

Команда експертів ЄС, яка займається боротьбою проти російської пропаганди в Інтернеті, попереджає про інтенсифікацію кампанії дезінформації, спрямованої на поглиблення кризи в Каталонії, — пише іспанська газета El Pais.

Читайте також: «Міжнародні ЗМІ як інформаційна зброя ХХІ століття»

Ця робоча група, яка називається East StratCom, була створена в 2015 році як частина структур дипломатії ЄС чи Європейської служби зовнішніх справ. Нещодавно експерти попередили, що кампанія з метою загострення каталонської кризи розширюється. Члени робочої групи визнають, що Каталонія недавно стала однією з тем, якими вони щоденно займаються. Дотепер East StratCom переважно спростовувала неправдиві новини з Росії, які традиційно стосуються України та країн Балтії.

На думку аналітиків East StratCom, з якими в середу зустрілися журналісти El Pais, фейкові новини російською, але також англійською та іспанською мовою поширюються в засобах масової інформації, близьких до Кремля. El Pais перераховує деякі заголовки брехливих статей, наприклад: «Іспанська мова вже викладається в Каталонії як іноземна», яка з’явилася 17 вересня на сайті інтернет-телебачення «Вєсті» або «Балеарські острови також хочуть незалежності від Іспанії», яку 21 вересня опублікував портал Sputnik.

East StratCom

East StratCom

За словами El Pais, перша інформація, яка викликає підозри брюссельських експертів на тему Каталонії з’явилася на порталі газети «Ізвєстія». У статті стверджувалося, що «Каталонія визнає незалежний Донбас». У ній було посилання на активіста, який не пов’язаний з каталонським урядом.

Читайте також: «На відміну від ЄС, Польща зближується з США»

Члени цільової групи відзначили збільшення кількості інформації про Каталонію в проросійських інтернет-ЗМІ: від чотирьох на тиждень до 241. Як пояснили аналітики, ці тексти спрямовані на послаблення держав-членів ЄС і покликані свідчити про розпад західної ліберальної державності, пропонуючи Росію як альтернативу.

«Це невоєнна стратегія, яка має політичні цілі», — зазначає East StratCom. «Метою цієї кампанії дезінформації є ослаблення і дестабілізація Заходу за рахунок використання існуючих поділів або створення нових, штучних», — додають анонімні експерти, цитовані El Pais.

Робоча група працює під прямим наглядом голови дипломатії ЄС Федеріки Могеріні та нараховує 17 членів, в тому числі дипломатів, фахівців з інформаційних технологій та журналістів. Вони створили веб-сайт EUvsDisinfo з базою даних найпоширеніших зразків російської брехні, — читаємо в El Pais. Газета також нагадує, що хоча в Брюсселі є думка, що діяльність East StratCom є необхідною, багато експертів зазначають, що ЄС виділяє для цієї робочої групи недостатньо коштів.

Читайте також: «Російська пропаганда звинувачує Ізраїль і Америку в катастрофі літака А321»

Російська пропаганда

Російська пропаганда

 

Be the first to comment on "Іспанські ЗМІ: З’являється дедалі більше російських фейкових новин про Каталонію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**