Іспанський уряд звинуватив Кремль у замахові на цілісність держави

КаталоніяКаталонія

Мадридський уряд звинуватив Кремль в тому, що він вживає заходи, спрямовані на порушення територіальної цілісності Іспанії через підживлення політичної кризи в Каталонії. Мадрид оголосив, що порушить це питання на форумі Європейського Союзу.

Читайте також: «Чи залишиться Іспанія єдиною державою?»

Як поінформував міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс, Мадрид представить докази впливу Росії на розгортання конфлікту в Каталонії під час зустрічі міністрів закордонних справ Європейського Союзу.

«Ми довели втручання Росії в каталонську кризу, особливо через Інтернет», — додав Дастіс.

Глава іспанського МЗС заявив, що проінформує міністрів закордонних справ інших країн ЄС про дії Москви, пов’язані з кризою в Каталонії, які мали характер «маніпулювання і дезінформації».

Представники іспанського уряду і до цього часу вказували на участь Росії в розпалюванні каталонської кризи. Уряд Маріано Рахоя оголосив, що він знає про причетність російських хакерів до просування невизнаного Мадридом референдуму про незалежність.

Однією з недружніх дій проти Іспанії також була зустріч Оріола Солера, промоутера каталонського сепаратизму, з людьми, пов’язаними з Москвою, серед яких австралійський журналіст Джуліан Ассанж, засновник WikiLeaks.

«Є багато причин стверджувати, що ця людина і кілька інших осіб намагаються вплинути на ситуацію в Каталонії», — сказав Дастіс іспанським ЗМІ.

Каталонський парламент

Каталонський парламент

Читайте також: «ЄС запровадить санкції проти Іспанії та Португалії»

9 листопада газета «El Pais», з посиланням на урядові джерела, повідомила, що Кабінет Рахоя має достатньо доказів про «різні форми дій», які ведуться з території Росії та держав, які залишилися в її орбіті, спрямованих на політичну дестабілізацію в Каталонії.

У суботу в Мадриді було опубліковане дослідження американського Університету Джорджа Вашингтона (George Washington University; GWU), яке показує, що Росія, за посередництвом своїх союзників в Південній Америці, особливо в Венесуелі, працює проти Іспанії в тому, що стосується каталонської кризи.

За даними дослідження GWU, 32% усієї негативної інформації про Іспанію, представленої через прокремлівські ЗМІ — Sputnik і Russia Today — було відправлено прихильниками венесуельського режиму в Каракасі. Ці новини переважно стосувалися кризи в Каталонії.

Американські експерти, які вивчили понад 5 мільйонів повідомлень, надісланих за посередництвом соціальних мереж у період з 29 вересня по 5 жовтня, заявили, що 30% усієї негативної інформації про ситуацію в Каталонії було розповсюджено анонімними користувачами за посередництвом Sputnik і Russia Today.

30 вересня, за день до референдуму про незалежність Каталонії, іспанські ЗМІ застерегли, що Росія впливає на плебісцит через Інтернет. Вони вказали, що особи та установи, пов’язані з Кремлем за останні години до референдуму збільшили кількість публікованих про нього відомостей на 2000%.

Демонстрація прихильників незалежності Каталонії

Демонстрація прихильників незалежності Каталонії

Читайте також: «Прем’єр Каталонії звинуватив іспанський уряд в агресії»

За тиждень, що передував каталонському плебісциту, влада Мадрида закрила понад 140 різних веб-сайтів про референдум. Через кілька днів після закриття багато з них знову з’явилися на інших серверах. За словами іспанських служб безпеки, цими сайтами в багатьох випадках керували з Росії та «держав, які перебувають в орбіті Москви».

 

Be the first to comment on "Іспанський уряд звинуватив Кремль у замахові на цілісність держави"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**